Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Партизан поражен пред својим навијачима у Минхену

Кошаркаши Партизана поражени су од екипе Бајерна у мечу осмог кола Евролиге резултатом 94:85 (25:32, 28:19, 17:12, 24:22).
У атмосфери која је подсећала на београдску кошаркаши Партизана одлично су ушли у утакмицу против домаћег Бајерна, а сјајну ролу Џејмса Нанелија у сенци је оставио Урош Трифуновић који је прву четвртину завршио као први двоцифрени играч на паркету.
Са друге стране кошаркаши Бајерна шутирали су пет тројки, а погодили четири, највише проблема црно-белима правио је Девин Букер који је уписао за кратко време седам поена.
Уз напад ипак је нешто бољу одбрану играо Партизан па је због тога београдски тим са вођством завршио прву деоницу – 32:24.
На старту друге четвртине прве евролигашке поене постигао је Бруно Кабокло који је црно-белима донео и двоцифрену предност, међутим домаћи тим брзо се разбудио и са три тројке преокренуо резултат.
Ален Смаилагић одрадио је добар посао у дефанзиви, а његови поени одржавали су Партизан у егалу. Ипак на крају прве деонице Бајерн успева да стекне предност и на паузу оде задовољнији – 53:51. Право НБА полувреме одиграла су оба тима, али Партизан је потпуно стао у трећој деоници.
Серијом од 6:0 отворио је домаћи тим трећу четвртину, а онда је Ледеј имао важну улогу у повратку Партизана. Међутим осим што је смањио разлику на четири поена није успео да уради више и црно-бели су само морали да наставе да јуре противника.
Деловало је да Партизан не може да нађе пут, али у најбољем могућем светлу показао се новајлија у београдском тиму Бруно Кабокло који је везао три тројке и потпуно вратио црно-беле у игру.
На минут и по до краја Дозир је направио фаул и то при шуту Франциска што се испоставило као кључан детаљ који је преломио у завршници,. Уследило је и закуцавање Болмара који је дефинитивно угасио наду Партизана.
Најефикаснији на утакмици био је Едвардс који је постигао 21 поен, погодио је четири тројке из девет покушаја. У тиму црно-белих најбољи је био Кабокло са 19 поена, а двоцифрени су били Нанели са 14 поена, осам скокова и три асистенције, као и Зек Ледеј са 12 поена и Дозир и Трифуновић који су имали по десет.
22:35 15.11.2023
40’ – Крај! Победа Бајерна
Закуцава Болмаро, уследио је фаул Ледеја и то је значило крај за Партизан у Минхену.
22:32 15.11.2023
39’ – Напета завршница
Дозир краде лопту, а онда и поентира. Франциско погађа под фаулом – 85:89.
22:24 15.11.2023
38’ – Прети Партизан
Болмаро погађа тројку, а Дозир иде на линију пенала и погађа једном. Техничку добија Пабло Ласо због приговарања. Тиме је послао Нанелија на слободно бацање, а Џејмс погађа – 83:86.
22:21 15.11.2023
37’ – Нереалан је Бразилац
Маестрални Бразилац погађа под фаулом, а онда је успешан и са линије пенала. – 81:82.
22:18 15.11.2023
36’ – Невероватни Кабокло
Још једном враћа Бајерн,а онда трећу узастопну тројку погађа Кабокло! – 78:82.
22:15 15.11.2023
36’ – Кабокло!
Вратио је Бајерн тројку, на другој страни после сјајног продора погађа Аврамовић. Едвард погађа нову тројку! Али није крај, Кабокло враћа тројку! – 72:79.
22:13 15.11.2023
34’ – Тројка Кабоклоа
Сигуран је са линије пенала Нанели, а онда Кабокло погађа прву тројку – 70:74.
22:08 15.11.2023
33’ – Кажњава Бајерн
Мучи се Анђушић на шуту , а онда казна стиже од Бајерна – 65:72.
22:06 15.11.2023
32’ – Добар Нанели
Погодио је Кабокло са линије пенала, црно-бели су се потом добро одбранили,а онда је Нанели фаулиран – 65:70.
22:05 15.11.2023
31’ – Без поена на старту последње четвртине
Изборио је Нанели лопту после лошег напада тима из Минхена, али нема поена за Партизан – 63:70.
21:59 15.11.2023
30’ – Крај треће деонице
Франциско поново сигуран на шуту за три,а онда за њим и Дилесби. Дозир смањује – 63:70.
21:56 15.11.2023
29’ – Зек Ледеј!
Успели су црно-бели да вежу неколико добрих одбрана, а онда поново сјајни Ледеј с једне руке убацује под фаулом – 61:65.
21:54 15.11.2023
28’ – Црно-бели се враћају
Предност Бајерна са линије пенала смањио је Ледеј, а онда за два поена погађа и Дозир – 59:65.
21:52 15.11.2023
27’ – Кабокло!
Кабокло коначно доноси поене Партизану – 55:65.
21:50 15.11.2023
26’ – Двоцифрена предност...
После мртве лопте успешнији су играчи Бајерна, Букер доноси двоцифрену предност – 53:63.
21:47 15.11.2023
24’ – Води Бајерн
Нова тројка Едвардса, а Нанели са линије пенала смањује предност домаћег тима. Букер на другој страни постиже поене – 53:61..
21:42 15.11.2023
23’ – Лоша секвенца на обе стране
Сјајну одбрану игра Трифуновић, али Партизан је два и по минута без коша – 51:56.
21:39 15.11.2023
21’ – Мучи се Партизан и на почетку треће деонице
Први напад за Партизан, али не користе га црно-бели. Кажњава то Ибака – 51:55.
21:21 15.11.2023
20’ – Крај првог полувремена
Данко Бранковић погађа два слободна бацања за крај првог полувремена – 51:53.
21:15 15.11.2023
19’ – Алекса греши па се исправља
Не стаје Едвардс који погађа тројку под фаулом Алексе Аврамовића. Исправио се Алекса кога одбрана немачког тима није испратила. Полмаро погађа за два поена – 51:51.