Фудбалери Србије  - Sputnik Србија

Србија поражена у Белгији без шута у оквир гола!

Фудбалска репрезентација Србије доживела је минималан пораз од 1:0 у пријатељској утакмици против Белгије на гостујућем терену, притом не упутивши ниједан шут у оквир гола противника.
Неће моћи селектор Драган Стојковић да буде задовољан издањем екипе, иако ће сасвим сигурно напоменути да се ради о мечу припремног карактера за предстојећи одлучујући дуел за пласман на Европско првенство против Бугарске у Лесковцу у недељу од 15.00.
То јесте чињеница, али је чињеница и да његови изабраници нису успели да упуте ниједан ударац у оквир гола за 123 минута игре, а вредни помена су покушаји Ђуричића, који је погодио и стативу и пречку, односно ударац главом Митровића који је на терену провео двадесетак минута.
Поново су биле евидентне старе бољке, Србија је практично поклонила једини гол на утакмици грешком дефанзивца и голмана, а као и у готово сваком мечу српског тима противник је имао "ливаду" да трчи у контранападе и само пуком срећом пораз није тежи.
Очајно је Србија ушла у утакмицу, већ на истеку првог минута игре голман Рајковић је морао да вади лопту из мреже.
Велику грешку је претходно направио Павловић, ваљда навикнут да иза себе има голмана Милинковић-Савића који излази до ивице казненог простора, вратио је лопту уназад и створио шансу за домаће.
Рајковић је каснио, покушао је уклизавањем да дође до лопте, није то добро урадио, Караско га је лако преварио и пласирао лопту у практично небрањену мрежу.
Све је постало много теже по комбиновани и неуиграни састав Србије, висок пресинг није давао резултата, Белгија је чувала лопту и полако улазила у офанзивни део, потпуно умртвивши игру.
Тек после 20 минута Србија је дошла до поседа, успела и да убаци лопту у казнени простор противника, а четири минута касније је после додавања Младеновића Самарџић промашио цео гол исхитреним шутем слабијом десном ногом.
У моментима када је Србија преузела иницијативу и после дугог напада имала погођену стативу после шута Ђуричића, показале су се старе бољке српског тима.
Чак у три наврата је Опенда, играч Лајпцига који је недавно правио проблеме и Црвеној звезди у Лиги шампиона, излазио сам пред Рајковића који је одлично бранио и спречио праву катастрофу Србије која је на одмор понела само један гол заостатка.
Послао је на терен Костића и Лукића селектор Стојковић на старту другог полувремена, али се ствари нису значајно промениле.
Идентична безидејна игра Србије, напади Белгије преко Опенде, одбране Рајковића, али и невероватан детаљ када је Ђуричић напао седморицу ривала, а ниједан саиграч није пристигао да му помогне.
Готово у 70. минуту на терену су се појавили Тадић, Митровић, Миленковић и Живковић, али је прву шансу имала Белгија и поново се Рајковић истакао.
Три напада Србије шутем из даљине завршио је Лукић, ниједан није био довољно добар, а у 78. минуту је Митровић замало био непрецизан ударцем главом.
Најбољу шансу за Србију пропустио је Ђуричић и на погођену стативу је додао и уздрману пречку после центаршута Костића и 89. минуту, могуће је да је минут касније Србија оштећена за пенал после пада Павловића у шеснаестерцу Белгије, али је према свему приказаном заслужила пораз.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:39 15.11.2023
90+3' – Крај, пораз Србије
Млака, неубедљива игра, без шута у оквир гола.
22:33 15.11.2023
90' – Још три минута
Србија има шансу да избегне пораз.
22:31 15.11.2023
89' – Пречка!
Уз погођену стативу Ђуричић је сада уписао и пречку. Клизећи је улетео на центаршут Костића и погодио пречку.
22:30 15.11.2023
88' – Павловић оборио Миленковића
Невероватна сцена, судар главама дефанзиваца Србије у нападу Белгије.
Србија и даље губи 1:0.
22:29 15.11.2023
86' – Дуга акција и ништа!
Ни шут на гол...
22:20 15.11.2023
78' – Замало!
Митровић главом поред гола.
22:19 15.11.2023
77' – И трећи пут Лукић
И опет преко гола.
22:17 15.11.2023
75' – Опет Лукић
Имао је бољих решења, али је шутирао, замало преко гола.
22:16 15.11.2023
73' – Два ударца
Најпре брани Рајковић, а потом Лукићу блокирају шут.
22:15 15.11.2023
71' – Ушао и Живковић
Ван игре је Радоњић.
22:13 15.11.2023
70' – Штета...
Костић је променио страну до Радоњића, уследио је топовски ударац левом ногом, али преко гола.
22:10 15.11.2023
67' – Још измена у тиму Србије
Ван игре иду Самарџић, Гудељ и Влаховић, на терену су Миленковић, Митровић и Тадић.
22:08 15.11.2023
66' – Опет Рајковић
Деман је лако преварио Гудеља и топовски шутирао.
22:07 15.11.2023
65' – Напамет...
Најпре центаршут Костића, а потом и продор Радоњића. Ништа није прошло.
22:05 15.11.2023
62' – И опет Опенда...
Четврти пут је преварио одбрану Србије, срећом сада није шутирао.
22:01 15.11.2023
58' – Ђуричић против седморице?!
Сам је напао целу Белгију, нико му није дошао у помоћ, а на крају није награђен ни корнером.
21:59 15.11.2023
57' – Штета...
Радоњић је лепо прошао десним боком, стигао до казненог простора, али на крају ни корнер.
21:53 15.11.2023
50' – Мртво време
Пауза због ударца који је претрпео Вељковић и потом дуги период неповезане игре.
21:46 15.11.2023
45' – Измене у тиму Србије
Костић мења Младеновића, а Лукић Грујића.
21:30 15.11.2023