Јокићев 110. трипл-дабл недовољан за тријумф Денвера – Богдан солидан у поразу

© AP Photo / Gerald HerbertНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 18.11.2023
Никола Јокић, најбољи кошаркаш планете, стигао је до невероватног 110. трипл-дабл учинка у најјачој лиги света, али је и то било мало његовом Денверу да остане непоражен на гостовању Њу Орлеанс Пеликансима - 115:110.
Поигравао се по обичају маестрални Сомборац са ривалима, рвао се са горостасним Литванцем Валанчунасом, успео је чак да изједначи рекорд по броју асистенција на једној утакмици - имао их је 18, баш као и 28. децембра 2020. године, али узалуд!
Денвер је пао пред Пеликансима.
Јокић је сусрет завршио са 26 поена, имао је чак и 16 асистенција и поменутих 18 додавања ка саиграчима. Србин је имао половичан успех када су проценти шута из игре у питању, 10/20 за 36 и кусур минута проведених на паркету.
Селектор Драган Стојковић Пикси - Sputnik Србија, 1920, 18.11.2023
Да ли је Пикси обрадовао или забринуо Србију – „Нико нема право да се љути“
Одбрана актуелног првака НБА лиге није била на нивоу у првом полувремену, што потврђује број примљених поена. Нагетси су на велики одмор отишли заостатком 69:53.
У наставку је тим из Колорада "стегао" одбрану, примои је 26 поена у трећој и само 20 у одлучујућој деоници, мада ни то није резултирало да екипа успе да дође до тријумфа.
Нагетси који су доживели трећи пораз у сезини, имали су три шута за изједначење, лопта једноставно није хтела у кош при резултату 113:100. Отворене тројке имали су Арон Гордон, Џексон, али су били непрецизни.
Упркос поразу тим Мајкла Мелоуна сачувао је лидерску позицију у Западној конференцији са учинком од девет победа и три пораза, док ће у наредном мечу НБА лиге играти против Кливленда.
Од српских кошаркаша који су били на паркету у ноћи између петка и суботе, Богдан Богдановић био је двоцифрен са 13 поена уз два скока и три асистенције у поразу Атланте на свом терену од Филаделфије резултатом 116:126.
Незаустављив је био Камерунац Џоел Ембид који је меч окончао са 32 поена, седам скокова и осам асистенција.