Јокића „тукли“, судије га искључиле – Денвер славио без тренера и Србина

© AP Photo / Carlos OsorioНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2023
Никола Јокић, центар и лидер Денвер Нагетса, искључен је пре краја првог полувремена због две техничке грешке у мечу који је на крају његов тим добио против Детроит Пистонса у гостима резултатом 103:107. Претходно је искључен и тренер актуелног шампиона НБА лиге - Мајкл Мелоун.
Незампаћене сцене у Детроиту за које су у највећој мери криви људи у "црном", односно судије.
Дозволили су арбитри нешто грбљу игру, дали су одрешене руке кошаркашима Детроита да бију српског кошаркашко генија, који је трпео велики број удараца по рукама кад год је примио лопту, а све је резултирало избацивањем Јокића са утакмице још пре краја одласка на велики одмор због две техничке.
Жалио се, иначе мирни Сомборац, да га бију ривали, покушавао је да објасни и да укаже какве ударце трпи, али судије нису имале разумевање. Избацили су га због приговора.
Минут и по пре краја првог дела сусрета након што није досуђен очигледан прекршај над првом звездом Денвера судије су Николи због протеста показале да је за њега меч завршен.
Јокић је до тог тренутка на свом конту имао девет поена, уз пет скокова и исто толико асистенција.
Да све буде још горе по Денвер, пре Јокића, такође резигниран због катастрофалног суђења у Детроиту, искључен је још у првој четвртини тренер Нагетса Мајкл Мелоун.
Морали су Гордон и другови до краја меча без главних адута - тренера и најбољег кошаркаша.
Ипак, успели су до краја меча да славе против најслабијег тима Истока резултатом 107:103.
Од српских кошаркаша који су заиграли у НБА лиги у ноћи између понедељка и уторка, Филип Петрушев постигао је прве поене у убедљивом поразу Сакраменто Кингса од Њу Орлеанс Пеликанса резултатом 129:93.
Бивши члан Црвене звезде који је променио неколико клубова у јако кратком року у Америци, јер га контантно трејдују, за шест и по минута на паркету, убацио је три поена.