Црвена звезда - Бајерн, Танјуг - Sputnik Србија

Звездин најубедљивији пораз у сезони

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у десетом колу Евролиге од Олимпије из Милана на домаћем терену резултатом 93:71 (20:19, 18:20, 25:17, 30:15).
У првих неколико минута као да је сам за Црвену звезду играо Дејан Давидовац који је једини погађао, али убрзо су се пробудили Лука Митровић, Немања Недовић и Милош Теодосић.
Проблеме су у првој деоници правили Николо Мели и Маодо Ло који су у налетима деловали незаустављиво. Гости су боље отворили другу деоницу, међутим имали су одговор Теодосић и Давидовац.
На самом истеку друге деонице Теодосић је погодио тројку која је донела преокрет и Звезда је на паузу отишла са вођством које је захваљујући Давидовцу наставило да расте и почетком треће деонице.
Иако је у тим тренуцима деловало да Звезда све конце држи у својим рукама, први поени Николе Миротића тргли су гостујући тим који је направио серију 12:0 са којом је чини се све кренуло низбрдо за црвено-беле.
Стигли су и до двоцифрене предности коју је Звезда успела да истопи, али онда је уследила сурова доминација у последњих десет минута.
Олимпија је убацила 30 поена од тога шест тројки, а дефинитивно је највећа енигма за домаће био Маодо Ло који је био и играч утакмице са 32 поена, четири скока и три асистенције. И у последњој деоници гости су поновили серију од 12:0 којом су најавили убедљив пораз београдског тима.
Упркос сјајној партији Дејана Давидовца који је убацио 18 поена, уписао шест скокова и асистенцију као и одличној партији Немање Недовића који је имао 16 поена, уз две асистенције и два скока, Звезда као да се предала у последњих неколико минута.
Тројке су биле кључне, Олимпија је погодила чак 17 из 27 покушаја, док су црвено-бели шутирали исто толико пута, а погодили само седам.
Звезди је пораз од тима из Милана седми од почетка сезоне, док је Олимпија уписала четврту победу.
Френк Камински - Sputnik Србија, 1920, 24.11.2023
Партизан просуо 10 разлике – Ларкин режирао преокрет Ефеса у Истанбулу
22:16 24.11.2023
40' – Убедљиви пораз Звезде
Предали су се црвено-бели и на крају гостима допустили убедљиву победу – 71:93.
22:11 24.11.2023
38' – Плус 20
Потпуно су ван ритма кошаркаши Звезде, Теодосић је изгубио лопту, а Шлидс погађа нову тројку – 67:87.
22:09 24.11.2023
37' – Велики заостатак црвено-белих
Великих плус 13 има Олимпија, а Звезди у воим тренуцима ништа не иде од руке – 67:80.
22:08 24.11.2023
36' – Ло и даље невероватан
Смањује још једном разлику Гедраитис, али незаустављив је Маодо Ло – 67:78.
22:05 24.11.2023
35' – Поново плус десет за Олимпију
Шилдс је успешан на шуту за три поена и то два пута заредом! – 65:75.
22:03 24.11.2023
34' – Звезда се враћа
Имао је Давидовац шансу да потпуно врати црвено-беле, али није погодио за три. На другој страни то чини сигурни Ло. Два поена потом постиже Гедраитис, а онда Теодостић фантастично додаје Недовићу! – 65:69.
22:01 24.11.2023
33' – Тоби прави фаул у нападу
Тоби греши и прави фаул у нападу, али Појтресу је на другој страни побегла лопта па је Звезда успела да се одбрани. На другој страни је Недовић изгубио лопту – 61:66.
21:59 24.11.2023
32' – Јаго враћа Звезду
Одличан је у одбрани Митровић,а онда Јаго буди црвено-беле тројком! – 61:66.
31' – Последњих десет минута игре
Недовићевим поенима са линије пенала стартује последња деоница, али Појтрес погађа под фаулом – 58:66.
21:54 24.11.2023
30' – Крај треће деонице
Олимпија је остала на паркету са шест играча и због тога је тим добио техничку,а Звезда искористила прилику да смањи разлику са линије пенала. Недовић потом бриљира после продора – 56:63.
21:47 24.11.2023
28' – Плус десет за тим из Милана
Мели погађа нову тројку за Олимпију, сјајно закуцава Боломбој. Никако не успева да се обрани Звезда, Миротић погађа другу тројку – 51:61.
21:46 24.11.2023
27' – Нема решења за Лоа
Серију гостију прекида Недовић, али Ло одмах узвраћа на другој страни – 49:55.
21:43 24.11.2023
26' – Гости настављају у страшном ритму
Нове поене уписује Миротић, а онда Ло уписује 20. поен за серију свог тима од 12:0 – 47:53.
21:41 24.11.2023
25' – Серија Олимпије
Приближила се Олимпија на само пола коша разлике, а онда Ло доноси и предност гостима – 47:49.
21:39 24.11.2023
24' – Први поени Миротића
Прву тројку и прве поене уписује Миротић, а онда сјајни Давидовац бриљира и у одбрани – 47:44.
21:35 24.11.2023
22' – Поново води Звезда
Сјајни Давидовац враћа тројку, Митровић погађа из контре. Затим и одлична одбрана – 44:41.
21:34 24.11.2023
21' – Одмах казна гостију
Добра одбрана Звезде, али одмах затим и један лош напад. Шилдс кажњава тројком – 39:41.
21:17 24.11.2023
20' – Крај првог полувремена
Вратили су Теодосић и Давидовац Звезду потпуно у игру! За сам крај Тео доноси и преокрет тројком – 39:38.
21:12 24.11.2023