Јокићева најбоља ноћ од почетка сезоне – моћни Богдан сипао тројке „као од шале“

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2023
Никола Јокић, најбољи српски кошаркаш, најаслужнији је за победу Денвера против Сан Антонија резултатом 132:120. Јокић је остварио дабл-дабл учинак, а поентерски је имао најбољу утакмицу од почетка сезоне. Фантастично вече имао је и Богдан Богдановић, али српски капитен забележио је пораз са Атлантом од Бостона резултатом 113:103.
Није Никола Јокић морао да буде на паркету више од 24 минута јер му је то било довољно да упише невероватних 39 поена, 11 скокова као и девет асистенција.
Српски ас није желео да шутира за три поена, али зато је за два погодио 17 од 29 пута, а најефикаснији је био у другој деоници када је постигао 13 поена.
Победа над Сан Антонијом за Денвер је веома важна јер долази после четири пораза у последњих пет утакмица.
Нагетси су још једном морали да играју без повређених Арона Гордона и Џамала Мареја, али је Јокић био на висини задатака.
На другој страни истакао се први пик са драфта Виктор Вембањама који је уписао 22 поена, 11 скокова и две асистенције.
Осим Јокића када је реч о српским кошаркашима на терену је био и Богдан Богдановић који је имао фаснтастил+чно вече, али је са Атлантом уписао пораз.
Српски капитен добио је већу минутажу, на терену је био више од пола сата и за то време постигао је 23 поена, чему је додао и седам скокова.
Имао је осам од 12 при шуту из игре, а посебно је импресиван податак да је погодио седам од десет тројки, па је тако заправо већину поена остварио на тај начин.
У Атланти се највише истакао Јанг са 33 поена, а само поен више имао је Тејтум који је предводио Бостон до победе.