Звезда - Јанг Бојс - Sputnik Србија

Звезда поражена у Швајцарској за крај снова о пролећу у Европи

Фудбалери Црвене звезде поражени су са 2:0 у петом колу Лиге шампиона на гостовању Јанг Бојсу и тиме су изгубили све шансе за пролаз макар у Лигу Европе са треће позиције у групи, пошто су лидерске позиције и место у нокаут фази елитног такмичења већ раније изборили Манчестер сити и Лајпциг.
Звезда после четири кола има само један поен, евентуалним ремијем у Швајцарској је могла да се нада чуду у последњем колу против Ситија, али је пораз на гостовању екипи са којом је у Београду одиграла нерешено (2:2), значио и дефинитиван крај европске одисеје за амбициозну екипу црвено-белих.
Звезда је имала прегршт прилика, али на крају није успела да постигне нити један гол, а практично да је оба поклонила ривалу својим лошим реакцијама.
Најпре је у осмом минуту Иванић готово асистирао противнику после корнера, голман Глазер јесте одбранио ударац, али само до ноге младог Недељковића који ју је спровео у сопствену мрежу.
Слично се догодило у 29. минуту, Баум је остао сам као дух на ивици казненог простора Звезде после корнера, шутирао је кроз шуму ногу и пласирао лопту тако да прође испод рукавица Глазера и заврши у мрежи.
Памтиће ноћ у Берну нападачи Звезде, жестоко су се обрукали Ендиаје, Букари, Красо па и млади Мијатовић који је бачен у ватру у другом полувремену, када је због повреде, после старта за који судија Макели није чак ни показао фаул, морао да изађе Иванић.
Поред свих шанси стативу је погодио Хванг, а имао је још најмање два добра покушаја, али је то било мало у још једној лошој представи Звезде у Лиги шампиона.
Опроштај ће играчи Звезде имати против Манчестер ситија, на свом терену у Београду 13. децембра.
Иако је утакмица почела проблемима за Звезду, шансом за ривала и болном гримасом због повреде капитена Драговића, уследило је неколико великих прилика за којима ће навијачи црвено-белих жалити.
Двапут је пред голом Јанг Бојса био Ендиаје, у трећем минуту је најпре лоше шутирао и омогућио голману домаћих да се истакне одбраном, а 120 секунди касније је главом са пет метара закуцао лопту у терен.
У шестом минуту је Букари искоса са десне стране шутирао преко гола, а два минута потом Звезда је кажњена првим голом.
Лоша реакција Иванића после центаршута из корнера је омогућила шут противнику, голман Глазер је добро реаговао, али је одбио лопту у ногу младог Недељковића од кога је она завршила у мрежи.
У 24. минуту је Букари пропустио нову велику шансу, дивно га је у трк дао Хванг добром лоптом са своје половине, али је нападач Звезде лоше реаговао, дао је себи предуг фор и поново дао прилику голману да добро реагује.
Док је Звезда размишљала о пропуштеним шансама, Јанг Бојс је постигао други гол – опет после корнера Блум је остао сам у казненом простору, много играча гостију је било испред њега, али је он успео да пошаље савршену лопту која је преварила Глазера, прошла му испод руке и завршила у голу.
До краја полувремена је виђено још неколико прилика на обе стране, али се резултат није мењао и генерални утисак је био да је Звезда кажњена за пропуштене прилике.
Тренер Бахар је на полувремену оставио у свлачионици индиспонираног Ендиајеа, у ватру је бацио младог Мијатовића и Звезда је деловала офанзивније у наставку.
Запажени су били бекови Родић и Недељковић, Букари је поново претерао са дриблинзима, а у 57. минуту је Хванг погодио стативу, све пошто судија Макели није санкционисао два жестока насртаја домаћих на Мијатовића и Иванића.
Због једног од њих је Иванић морао ван игре на истеку првог сата игре, промењена је и формација, напустио је терен и Стаменић, а заиграли су Красо и Лучић.
Више офанзиваца је значило и наставак иницијативе Звезде, у 61. минуту је мало недостајало да Мијатовић постигне гол после одличног додавања Букарија, а потом је Лучић покушао шутем из далека – преслабо за ниво Лиг шампиона, једнако као и траљав ударац Красоа минут касније, у ситуацији кад је могао да бира у који угао гола ће послати лопту.
Низала је Звезда прилике, Красо, Букари и Лучић су били најактивнији, али ништа није ни угрозило ривала који је вребао шансу из контранапада и у неколико наврата је умео да створи проблем већ уморној одбрани Звезде.
У 74. минуту је огромну шансу имао Мијатовић, али је реаговао слично као Ендиаје, лоше главом и уместо у гол – далеко од истог за пропуштање још једне велике прилике.
Нису Звезди помогли ни Катаи ни Канга који су се нашли на терену у финишу дуела, Јанг Бојс је сачувао предност од 2:0 и слави пролаз у Лигу Европе, док ће црвено-бели морати да се окрену обавезама у Суперлиги и Купу Србије.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:54 28.11.2023
90'+3 – Крај, пораз Звезде
Крај снова о пролећу у Европи.
22:50 28.11.2023
90' – Још три минута
Мало времена за Звезду...
89' – Канга на терену
Хванг је изашао.
22:47 28.11.2023
Преокрет Ситија!
3:2!
22:43 28.11.2023
83' – Катаи на терену
Изашао је Мијаиловић.
83' – Добар Хванг
Поново ударац из даљине и одбрана голмана домаћих.
22:37 28.11.2023
77' – Брани Глазер
Недељковић је погрешио, Глазер успева да одбрани ударац Гарсије.
22:35 28.11.2023
75' – Мијатовић као Ендиаје!
Центаршут са левог бока и прилика да се шутира главом, Мијатовић није добро захватио лопту и она је отишла далеко!
22:32 28.11.2023
72' – Срећа!
Нсам је главом напао, али није био прецизан.
22:30 28.11.2023
Сити изједначио!
Домаћи имају 2:2 против Лајпцига.
22:26 28.11.2023
66' – Ужасно
Контранапад је повукао Букари, а потом ни шут ни центаршут.
22:24 28.11.2023
65' – Красо опет касни
Уместо шута некакав покушај дриблинга...
22:23 28.11.2023
64' – Глазер сигуран
Елија се залетео ка голу Звезде, шутирао је из пуног трка, али је Глазер био на месту.
22:22 28.11.2023
63' – Невероватно!
Поново Букари проиграва, овога пута Красоа, али преслаб шут офанзивца Звезде!
22:20 28.11.2023
61' – Каква штета!
Букари је одлично протрчао, проиграо Мијатовића, али је млади нападач шутирао поред гола!
22:18 28.11.2023
58' – Иванић мора ван терена!
Насртај због кога се судија Макели није огласио кошта Звезду, Иванић мора ван терена, играће Красо у наставку, а Стаменића мења Лучић.
22:17 28.11.2023
57' – Мијатовић остао на терену
Добио је жесток ударац, али судија поново не реагује!
22:16 28.11.2023
57' – Статива!
Хванг шутира искоса са леве стране и погађа стативу!
56' – Незгодно
Судија није санкционисао насртај на Иванића који је морао ван терена по помоћ, потом је дат слободан ударац домаћима, али срећом без опасности.
22:14 28.11.2023