Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Партизан после спектакла славио у Арени: Пантер преко Лесора за продужетак – а онда победа!

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Панатинаикоса у 11. колу Евролиге резултатом 92:87. У изузетно емотивној утакмици за оба тима капитен Кевин Пантер погодио је два пресудна шута за продужетак у ком су црно-бели доминирали и на крају заслужено славили.
Почетак као пресликан са многих Партизанових утакмица ове сезоне. Проблеми у одбрани поново су били евидентни, међутим Бруно Кабокло и Алекса Аврамовић вратили су црно-беле у игру у самој завршници прве деонице.
Боље су другу деоницу отворили кошаркаши Панатинаикоса, али црно-бели праве серију од 11:0 и долазе до преокрета. На паузу су отишлии са вођством, а онда су силовито ушли у трећу деоницу.
Иако је тих десет минута Партизан играо добро, гости су се држали, а Митоглу им је кошем уз звук сирене донео предност пред последњу четвртину.
Уследили су проблеми, деловали су као велики јер је Панатинаикос експресно стигао до разлике од десет поена. Међутим, још експресније се вратио Партизан захваљујући поенима Пи-Џеј Дозира и Кабокла.
То није био крај проблемима, на пет минута до краја поново су плус десет имали играчи грчког тима, а онда коначно после четири промашаја први шут погађа капитен црно-белих Кевин Пантер.
Пробудио је капитен тим поготоком тим, а онда је невероватни Кевин везао седам поена, тројку и два шута за два чиме је Партизану донео продужетак. Важну тројку капитен је постигао преко бившег саиграча Матијаса Лесора.
У продужетку је Панатинакос сачекала експлозија црно-белог тима.
Одлична одбрана, сјајне реакције, серије од осам поена донела је потом Партизану велику, пету победу у Евролиги ове сезоне.
Спектакуларна утакмица била је изузетно емотивна за оба тима. Партизану је у госте дошао миљеник Матијас Лесор који није славио своје поене, а уписао их је 16 уз шест скокова и асистенцију. Од њега је у Панатинаикосу био бољи само Нан са 19 поена, пет скокова и три асистенције.
Фантастично вече имао је Зек Ледеј, херој Партизанове победе који је убацио 23 поена, пет скокова и две асистенције. Пратио га је са 16 поена Дозир, а велику угогу имао је Данило Анђушић који је уписао чак осам скокова.
22:56 30.11.2023
45' – Победа Партизана!
Лесор непрецизан са линије пенала, а Слукас погађа једном. Ледеј закуцава! Смањује Панатинаикос, али Пантер погађа са линије пенала – 92:87.
22:51 30.11.2023
44' – Драма!
Слукас не погађа Пантер се изборио за лопту. Анђушић хвата офанзвини скок и погађа! За три поена погађа Нан. Дозир није успео да врати – 88:83.
22:48 30.11.2023
43' – Капитенски!
Дозир поново погађа из тешке позиције, Митоглу греши, а онда су се црно-бели изборили за лопту. Пантер погађа! – 86:80.
22:47 30.11.2023
42' – Води Партизан!
Из тешке позиције погађа Дозир, потом Ледеј прави фаул. Митоглу промашује два пута са линије пенала, али Дозиру бежи лопта. Изборио се за лопту потом Ледеј – 82:80.
22:43 30.11.2023
41' – Драма се наставља
Кабокло погађа за два поена, Нан маши тројку али лопта је код Митоглуа који доноси изједначење – 80:80.
22:40 30.11.2023
40' – Капитен за продужетак
Сјајну одбрану одиграо је Кабокло, а онда Пантер погађа после продора за изједначење! – 78:78.
22:35 30.11.2023
39' – Тројка Пантера!
Пантер преко Лесора погађа тројку! – 76:78.
22:33 30.11.2023
38' – Каква драма!
Дозир погађа тројку,али враћа је Грент – 73:78.
22:32 30.11.2023
37' – Кабокло!
Кабокло смањује предност Панатинаикоса! – 68:73.
22:28 30.11.2023
36' – Враћају се гости
Враћају тројку гости,а онда погађа за два поена Ледеј. Поново двоцифрену предност имају гости, али брзо је својим првим поенима смањује Пантер. – 63:71
22:21 30.11.2023
34' – Партизан преполовио разлику
Дозир коначно погађа тројки и буди Арену, а онда Кабокло закуцава! – 59:64
22:18 30.11.2023
33' – Десет поена предности за госте
Нови неискоришћен напад црно-белих, Смаилагић касни са фаулом и гости долазе до двоцифрене предности – 54:6.
22:15 30.11.2023
32' – Капитен и даље без поена
Пети шут маши Пантер, Лесор лако долази до новог коша – 54:60.
22:14 30.11.2023
31' – Грешка Јарамаза
Јарамаз шаље лопту директно у руке Гренту,а онда погађа Григонис – 54:58.
22:11 30.11.2023
30' – Гости воде на крају треће деонице
На кратко је преокрет направио грчки тим, али одмах изједначење враћа Ледеј. Добро се потом одбранио Партизан, али Митоглу погађа уз звук сирене – 54:56.
22:04 30.11.2023
28' – Панатинаикос изједначио
Грент са линије пенала смањује предност Партизана, а онда Митоглу на исти начин доноси изједначење – 50:50.
22:01 30.11.2023
26' – Води Партизан, али Панатинаикос је за петама
Слукас не погађа за два,а Камински губи лопту. Анђушић је на време направио фаул, али то није урадио Аврамовић јер Лесро погађа под фаулом. Нанели враћа нешто већу предност – 50:47.
21:56 30.11.2023
24' – Зицер Ледеја
Одличан је Зек Ледеј, али поене одмах враћа Грент. – 48:44.
21:55 30.11.2023
23' – Партизан чува предност
Не користе гости један напад, а онда Грент прави неспортски фаул над Смаилагићем који је половичан са линије пенала. Добили су црно-бели и напад, али га не користе – 46:42.
21:51 30.11.2023
22' – Црно-бели силовити
Дозир краде лопту и закуцава, на другој страни исто ради и Лесор. Поентира затим Смаилагић – 45:40.