ФК Чукарички, утакмица са Сумгаитом - Sputnik Србија

Вест Хем однео бодове из Бачке Тополе, Пешић спасао Станковића у Лесковцу голом у 97. минуту

Фудбалери ТСЦ поражени су од Вест Хема резултатом 1:0 у петом колу Лиге Европе, као и Чукарички освојио бод у мечу исте рунде Лиге конференција против Ференцвароша који са клупе као тренер води Дејан Станковић, голом Александра Пешића у 97. минуту.
Почео је Вест хем офанзивно, али већ после неколико минута ТСЦ је преузео иницијативу и више је нападао од противника. Прву бољу прилику имао је Миловановић, али одбранио је голман гостујућег тима.
Иако је Вест Хем имао за нијансу већи проценат поседа лопте, ТСЦ је имао боље шансе, али ниједну није реализовао.
Читаво прво полувреме протекло је у знаку домаћег тима, али у другом полувремену владало је затишје.
Само по један шут упућен је на обе стране и деловало је да ће екипа из Бачке Тополе моћи до бода, али то није дозволио Соучек који је затресао мрежу у 89. минуту.
Чукарички је повео већ у 10. минуту, иако је противник имао озбиљније шансе у уводним тренуцима.
Гол за Чукарички постигао је Лука Аџић после одлучне акције, до краја полувремена није било промене резултата, а тек у 83. минуту Захаријесен је изједначио.
Арбитар је утакмицу продужио за седам минута и на истеку тог периода Александар Пешић је постигао феноменалан погодак са ивице казненог простора за преокрет и победу тима тренера Дејана Станковића.
Мечеве сте могли да пратите уз Спутњик:
22:56 30.11.2023
90+7' – Какав гол Пешића!
Волејчина за победу Ференцвароша и Дејана Станковића у Лесковцу од 2:1!
22:48 30.11.2023
90' – Седам минута
Има наде за Чукарички, али противник има нападе.
22:42 30.11.2023
83' – Изједначење!
Ференцварош изједначио голом Захаријесена.
22:38 30.11.2023
80' – Ивановић!
Коначно је успео да поново запрети и Чукарички, конкретно Ђорђе Ивановић. Резултат и даље непромењен.
22:30 30.11.2023
73' – Нема гола за Ференцварош
Наставиле су се претње, Катона је шутирао, али још једном безуспешно. Из игре је изашао Аџић.
22:20 30.11.2023
63' – Одличан Филиповић
У два наврата гол Чукаричког спасава сјајни Филиповић.
22:12 30.11.2023
50' – Промене у Ференцварошу
Дејан Станковић мора је из игре да изведе Траореа, после чега су фудбалери Ференцвароша наставили да врше притисак као и у финишу првог полувремена.
21:47 30.11.2023
45' – Притисак гостију
У финишу првог полувремена напали су фудбалери Ференцвароши, вршили су притисак, али добро је реаговала одбрана домаћег тима.
21:35 30.11.2023
34' – Претње Чукаричког
У налету је био Чукарички, четири корнера имали су у једном минуту,а голу гостију запретио је Миладиновић.
21:24 30.11.2023
22' – Пазе се гости
После примљеног гола гостујући тим труди се да чува лопту
21:10 30.11.2023
10' – Аџић даје гол!
Лука Аџић постиже гол! Чукарички води
21:08 30.11.2023
5' – Шанса за госте
Озбиљнији напад имали су гости преко Траореа, али нису успели да затресу мрежу.
20:57 30.11.2023
1' – Чукарички дочекује Ференцварош
20:55 30.11.2023
90' – Победа Вест Хема
20:32 30.11.2023
89' – Гол!
Соучек постиже гол после центаршута. Није издражао ТСЦ, а ово је био тек други ударац у оквир гола гостију.
20:26 30.11.2023
83' – Нема претњи
ТСЦ парира противнику, али то је све. Конкретнијих приликаа нема, а мала предност у поседу лопте и даље је на страни гостију.
20:23 30.11.2023
79' – Потпуно изједначена борба
Само по један шут ка голу упућен је на обе стране у протеклих десетак минута, а за Вест Хем шутирао је Пакета и то са 25 метара. Његов ударац је блокиран.
20:07 30.11.2023
63' – Егал утакмица
Изједначено је у наставку другог полувремена, а нову прилику није искористио Миловановић који је још једном био у прилици да донесе гол домаћем тиму.
19:54 30.11.2023
51' – Прети Вест Хем
Боље су отворили друго полувреме гости који од старта нападају ТСЦ.
19:49 30.11.2023
46' – Почиње друго полувреме