Доминација Звезде против Цибоне – убедљива победа црвено-белих

© Sputnik / Лола Ђорђевић Кошаркаш Црвене звезде Лука Митровић
 Кошаркаш Црвене звезде Лука Митровић - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2023
Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали екипу Цибоне у десетом колу АБА лиге резултатом 84:56.
После евролигашке победе против Ефеса, кошаркаши Црвене звезде наставили су и низ у АБА лиги.
Само првих неколико минута Цибона је успевала да држи прикључак, а онда је већ у другој половини четвртине Звезда успела да се одлепи. Одлично је другу половину отворио Мајк Тоби серијом од седам поена, а црвено-бели имали су предност од 20 поена.
Доминација се наставила и током треће четвртине, а онда је Звезда потпуно угасила противника у последњих десет минута.
До тридесет поена разлике отишао је тим из Београда, црвено-бели боље су контролисали игру током целог меча, али је занимљиво да су уписали и чак 19 изгубљених лопти.
Тоби је био најбољи на паркету са 23 поена и пет скокова, док је Пролета био најефикаснији у тиму Цибоне са 13 поена, три скока и две асистенције.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2023
„Бацили смо судоперу на Јокића и нисмо га зауставили“
Минути без невероватног Јокића пресудили Денверу – Богдан солидан у поразу Атланте