Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија

Звезда стала на корак од великог преокрета – пораз црвено-белих у Валенсији

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у 12. колу Евролиге на гостовању Валенсији резултатом 85:81.
Звезда је уписала осми неуспех у актуелној сезони, а домаћи састав је уписао тријумф захваљујући веома расположеним нападачима за које црвено-бели нису имали решење практично током целе утакмице.
Имала је Звезда неколико фантастичних секвенци, после великог заостатка на полувремену од 16 поена у наставку је успела да се врати у дуел, а у последњем минуту и да изједначи на 81:81 после тројке Недовића.
Пробао је Теодосић да буде херој, али је погодио таблу при шуту за три поена на двадесетак секунди до краја и тада су све наде Звезде у потпуни преокрет отишле у неповрат.
Најефикаснији у тиму Звезде били су Нејпир и Недовић са 14 поена, Боломбој је додао 12 уз седам скокова, а Теодосић је остао на 11 поена, девет асистенција и пет скокова.
На другој страни Дејвис је имао 21, Оџелеј 17, Клавер и Џонс су додали по десет, а Јовић осам поена.
Звезда је већ у трећем минуту имала пет поена заостатка, Боломбој је донекле одржавао Звезду у игри, али су домаћи већ тада показали шутерско расположење, погађали су Јовић и Дејвис, а на поен заостатка црвено-беле су вратили Нејпир, Теодосић и Давидовац.
Ипак, тројком Оџелеја домаћи су стекли шест поена вишка на крају прве деонице, а Тоби није успео да погоди истоветан шут при резултату 34:31 за Валенсију која је потом поново ушла у серију и одлепила се на двоцифрену предност.
Звездина одбрана није успевала да „закрпи рупе“, Валенсија је убацила чак осам тројки и на полувремену је водила са 56:40.
Црвено-бели су као потпуно друга екипа ушли у наставак, серијом од 5:0 су отворили трећу деоницу, а у 28. минуту су се вратили на само поен заостатка, 61:60, али је уследила серија Валенсије од 8:0 за предност од 72:65 пред финални квартал.
Мало је недостајало да после одмора Теодосић убаци тројку за приближавање на посед заостатка, Митровић је нешто касније погодио тежак шут за -4, али је Валенсија поново стекла предност.
После неколико промашених напада Звезда је коначно стигла до изједначења, у последњем минуту је Недовић убацио тројку за 81:81, али Теодосић није успео то да понови у наредном нападу што је значило и крај утакмице.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:37 06.12.2023
40' – Крај, пораз Звезде
Коначан резултат 85:81.
22:33 06.12.2023
40' – Све је промашио Теодосић
Звезда губи 83:81.
22:29 06.12.2023
40' – Харпер сигуран
Погађа за 83:81 преко Боломбоја.
22:26 06.12.2023
40' – Недовић!
Тројка за 81:81!
39' – Боломбој!
Нејпир није погодио тројку, али је Боломбој смањио на 81:78.
22:22 06.12.2023
38' – Опет серија...
Валенсија води 81:74.
22:18 06.12.2023
36' – Митровић!
Звезда на -4!
22:15 06.12.2023
34' – Нејпир!
Тројка за умањење на 76:70.
22:10 06.12.2023
32' – Невероватно...
Кош и фаул за Оџелеја.
Звезда губи 75:67.
22:09 06.12.2023
32' – Штета...
Промашај Теодосића за три, за умањење на 72:70.
22:03 06.12.2023
30' – Звезда испустила шансу за преокрет
И губи 72:65 пред последњу деоницу.
22:00 06.12.2023
30' – Штета, штета...
8:0 серија Валенсије.
21:57 06.12.2023
29' – Штета...
Звезда дозвољава игру Валенсији и губи 66:61.
21:54 06.12.2023
28' – Звезда је у игри!
Тројка за повратак на 61:60.
21:51 06.12.2023
27' – Три бацања за Нејпира!
Извукао је фаул!
21:48 06.12.2023
25' – Опет умањење!
Звезда је на 60:55.
21:44 06.12.2023
25' – Сјајно!
Теодосић спаја Давидовца са обручем!
Звезда смањује на 60:53.
21:43 06.12.2023
25' – Боломбој!
Закуцавање за умањење на 60:51.
21:37 06.12.2023
22' – Тројка!
Теодосић за серију Звезде од 5:0.
21:18 06.12.2023
20' – Звезда губи на полувремену
56:40 за Валенсију.