Први минути меча Партизан - Олимпија - Sputnik Србија

Партизан нестварном серијом 31:4 до победе над Арманијем у „кључалој“ Арени

Кошаркаши Партизана дочекали су Олимпију из Милана у оквиру Евролиге, а у веома интересантном мечу пуном неизвесности на крају је славио тим Жељка Обрадовића са 82:69. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Армани је водио са 15 поена разлике у трећој деоници, а онда је уследила стрхаовита серија Партизана од 31:4 и тиме је моментум тотално преокренут у кључалој Арени. Од 45:60, Партизан је стигао до 76:64.
Партизан је стегао одбрану, Арамни није успевао да види кош у тим моментима па је тим Етореа Месине убацио сам четири поена за 10 минута игре. На старту последње деонице погађали су Ледеј и Нанели и тако донели преокрет и разлику на страну црно-белих.
На три минута до краја Партизан је повео са 12 поена разлике и било је јасно да ће црно-бели до још једне победе у Евролиги. Тачку је ставио Пантер далекометном тројком.
Партизан после ове победе има скор 7-6 и сада куца на врата плеј-офа.
Најбољи појединац утакмице био је Кевин Пантер. Завршио је дуел са 19 поена и три асистенције. Сјајан је био Бруно Кабокло, он је од својих 16 поена убацио три тројке из исто толико покушаја на старту дуела. Зек Ледеј је додао 15, а Џејмс Нанели 10 поена.
Уколико Партизан буде играо одбрану као у другом полувремену против Олимпије из Милана, имаће шансу да уради велике ствари у наставку сезоне у Евролиги.
Утакмицу је обележила и повреда Алексе Аврамовића, а видећемо колико је та повреда скочног зглоба заправо опасна и колико ће га одвојити од терена.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
Два минута до краја
Улазимо у сам финиш, Партизан води са 79:68. Каква тројка Пантера!
22:19 07.12.2023
Три минута до краја
Ледеј је погодио за 12 поена предности
22:17 07.12.2023
Четири минута до краја
Партизан је стегао одбрану, Арамни не види кош и зато црно-бели имају добру шансу за победу. Погађа и Пантер - 74:64
22:13 07.12.2023
35’ – Нанели!
Арена је прокључала, Нанели је убацио тројку, све се тресе - 70:64. Нанели погађа потом и за два поена - 72:64
22:12 07.12.2023
34’ – Ледеј!
Прошао је сјајно Ледеј и довео Партизан у предност од 67:64
22:07 07.12.2023
32’ – Пантер
Сада је капитен Пантер преузео ствари у своје руке и доноси поене црно-белима - 63:64. Потом и кош Дозира - 65:64
22:03 07.12.2023
Крај треће четвртине
Водили су гости 15 поена разлике, али је Партизан спустио то на један. Још 10 врућих минута у Арени...
Партизан - Олимпија - Sputnik Србија
22:02 07.12.2023
30’ – Прокључала је Арена
Дозир је погодио на обручу, а онда и изгубљена лопта гостију, па и фаул Шилдса - 61:62
21:58 07.12.2023
28’ – Тројка Пантера
Важан моменат, Пантер је погодио тројку - 52:62. Ледеј спушта на 54:62, потом и грешка Олимпије. Потом и тројка Ледеја - 57:62
21:54 07.12.2023
27’ – Дозир
Погодио је Дозир са полудистанце и дао наду навијачима - 47:60
21:49 07.12.2023
26’ – Партизан губи двоцифреном разликом
Олимпија преко Флакадорија долази до 58:45
21:44 07.12.2023
25’ – Олимпија прети
Не предају се Италијани и воде са 53:45. Хајнс је погодио са полудистанце
21:39 07.12.2023
22’ – Нанели!
Тројка Нанелија, сјајан погодак - 42:46. Потом је Ло погодио тројку, па вратио Смаилагић са пенала - 43:49
21:36 07.12.2023
21’ – Меч је настављен
Почело је друго полувреме - 39:44
21:27 07.12.2023