Све боља форма – Јовић поново стрелац за Милан

© AP Photo / Luca BrunoЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 09.12.2023
Српски фудбалер Никола Јовић налази се у све бољој форми, а то је потврдио и новим голом у Серији А. Његов Милан гостовао је Аталанти, а Јовић је постигао погодакк за 2:2 у поразу Миланеза од 3:2. Јовић је у игру ушао са клупе, само осам минута пре него што је затресао мрежу.
Дуго је трајала акција Милана, плели су мрежу гостујући фудбалери, уследио је центаршут са леве стране, а Јовић је био прецизан из близине гола.
Није му било тешко да се упише у стрелце.
Лука је био стрелац и у победи Милана против Фрозинонеа, тако да је најавио да се буди из лоше серије утакмица.
Иначе, Јовић је поравнање донео у 80. минуту на 2:2, а после тога су уследила највећа узбуђења.
Прво је Калабрија добио црвени картон у 93. минуту, да би Муријел у 95. донео Аталанти сва три бода. Аталанта је два пута водила. Прво је Лукман у 38. минуту донео радост домаћем тиму, али је Жиру у трећем минуту зауставног времена у првом полувремену изједначио на 1:1. Домаћин је другим голом Лукмана повео у 55. минуту, да би Јовић на асистенцију Пулишића у 80. минуту постигао гол. Муријел је на крају решио дуел.
А Јовићу је било потребно само осам минута да се упише у стрелце. Можда је овим зарадио веће поверење за наредне утакмице.