Звезда - Сити - Sputnik Србија

Звезда пропустила историјску шансу да у Београду порази шампиона Европе!

Фудбалери Црвене звезде поражени су у последњем колу групне фазе Лиге шампиона од Манчестер ситија са 3:2 на свом терену стадиона „Рајко Митић“.
Звезда се није обрукала против актуелног шампиона Европе, додуше пристиглог у Београд у прилично измењеном и подмлађеном саставу, без икаквог резултатског императива и сасвим сигурно с мислима упућеним на обавезе у домаћем шампионату.
Према свему виђеном Звезда је имала више шанси за гол, али је на крају успела да постигне један мање од ривала, чиме је пропустила историјску прилику да порази актуелног шампиона Европе у Београду, на његовом првом појављивању у српској престоници.
Звезда - Сити - Sputnik Србија, 1920, 13.12.2023
Шансе због којих ће Звезда жалити /видео/
Сити је повео у 19. минуту преко Мајке Хамилтона, у 62. је Оскар Боб дуплирао предност, наду Звезди у реми пружио је Им Бом Хванг у 76, али је све распршио Насер Ђига, девет минута касније, направивши пенал који је реализовао Калвин Филипс за 3:1, а разлику је у првом минуту надокнаде смањио Александар Катаи, голом главом.
Вреди напоменути, двапут је стативу погодио млади Јован Мијатовић, Осман Букари је уништио прегршт акција за црвено-беле, а није се прославио ни Шериф Ендиаје када је у 51. минуту уместо било ког дела мреже погодио руку голмана Ситија.
Поново је тренер Звезде Барак Бахар извео нову формацију, крилни нападач Петер Олајинка је добио улогу крилног бека, у срцу одбране се нашао Урош Спајић, а уз њега као спољни штопери деловали су Александар Драговић и Насер Ђига.
Упркос појачаној одбрани Звезда је могла да капитулира већ у другом минуту, срећом то јој се није догодило и потом се определила за висок пресинг који је нанео одређене проблеме Ситију у изношењу лопте у игру.
Ипак, Сити је успео да дође до свог стила и да у 19. минуту поведе преко дебитанта Мајке Хамилтона који је бриљантно избацио одбрану Звезде из игре и потом топовски шутирао изнад главе голману Омрију Глазеру.
Осам минута касније Звезда је могла до изједначења, одличну акцију је замало крунисао млади Коста Недељковић, али је после дивног лажњака непрецизно шутирао левом ногом, иако су многи већ видели лопту у голу.
Имала је Звезда још неколико добрих акција, сваку је по правилу упропастио Осман Букари лошим одлукама, реванширао му се и Ендиаје, једном је покушао и Олајинка, али промене резултата до полувремена није било.
Звезда је већ после шест минута у наставку могла до гола, Шериф Ендиаје је пропустио невероватну прилику, уместо да бира у који део мреже ће послати лопту, погодио је голмана Ортегу у руку, а потом је ударац опробао и Канга.
Десет минута касније Звезда је кажњена, Оскар Боб се поиграо са одбраном домаћих и дуплирао предност лаганим слањем лопте у супротан угао гола.
Звезда се, међутим, није предавала, на терену су се нашли Александар Катаи, Владимир Лучић, Милан Родић и Јован Мијатовић, а управо је млади нападач у 70. минуту погодио стативу.
После низа ужасних потеза Букари је повукао прави у 76. минуту, добио је лопту од захукталог Им Бом Хванга, вратио му је додавање, а јужнокорејски фудбалер је левом ногом послао лопту иза леђа голмана Ситија.
Ентузијазам навијача и играча Звезде срушио је Насер Ђига фаулом у казненом простору Звезде за пенал који је у 85. минуту релизовао Калвин Филипс, а у првом минуту надокнаде Александар Катаи је главом поставио коначних 3:2.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
20:41 13.12.2023
90+6’ – Крај!
Штета, Звезда је имала много шанси, није их искористила и на крају поразом завршава сезону у Европи.
Звезда је изгубила са 3:2.
20:35 13.12.2023
90+1’ – Катаи погађа за Звезду!
Центаршут из корнера за Хванга и сјајна реакција главом Александра Катаија!
Звезда смањује на 3:2.
20:34 13.12.2023
90’ – Пет минута надокнаде
Додатно време за Звезду да умањи разлику.
20:31 13.12.2023
87’ – Опет статива!
И поново Мијатовић!
Остаје 3:1.
20:29 13.12.2023
85’ – Звезда прима гол и из пенала
Филипс је рутински матирао Глазера.
3:1 за Сити.
20:28 13.12.2023
84’ – Пенал за Сити
Ђига је повукао Хамилтона у казненом простору.
20:22 13.12.2023
79’ – Срећа за Звезду
Фоден је промашио зицер.
78’ – И Кабић на терену
Момак који није добио много шанси у сезони мења Недељковића.
20:20 13.12.2023
76’ – Гол за Звезду!
Коначно добар потез Букарија, добио је лопту од захукталог Хванга који је искористио дупли пас и левом ногом послао лопту у мрежу!
Звезда смањује на 2:1.
20:18 13.12.2023
74’ – Букари опет лоше
Нема броја лошим одлукама офанзивца Звезде.
20:14 13.12.2023
70’ – Статива Мијатовића!
Одлично се убацио у казнени простор, добио лопту од Букарија, али је погодио стативу.
Звезда губи 2:0.
20:12 13.12.2023
68’ – Покушај Мијатовића
Лоше...
20:09 13.12.2023
64’ – Измена у Звезди
Родић уместо Спајића.
20:06 13.12.2023
61’ – Звезда прима и други гол
Феноменалан продор Боба и лагана егзекуција у супротан угао голмана Глазера.
20:01 13.12.2023
57’ – Бахар мења
Катаи уместо Канге, Мијатовић уместо Шерифа, а Лучић уместо Олајинке.
20:00 13.12.2023
56’ – Негодовање
Олајинка је био у дуелу са Филипсом на ивици казненог простора Ситија, досуђен је фаул због чега су негодовали сви из Звезде.
19:55 13.12.2023
51’ – Какве две шансе!
Најпре је Ендиаје погодио у руку голмана Ортегу у ситуацији када је могао да бира где ће послати лопту, а потом је чувара мреже Ситија опробао и Канга.
19:51 13.12.2023
48’ – Опасан је Хамилтон
Поново се извукао на шут и замало промашио.
19:49 13.12.2023
46’ – Мења Гвардиола
Грилиш је још у првом полувремену пријавио повреду, заменио га је Фоден.
19:33 13.12.2023
45’ – Звезда губи на полувремену
Остало је 1:0 за Сити.