Фудбалска лопта - Sputnik Србија

Чукарички и ТСЦ комплетирали потоп српског фудбала у Европи

Фудбалери Чукаричког су поразом од 2:0 од Генка, упркос томе што су сат времена имали играча више, завршили учешће у Лиги конференција, а прилику да се пласира у то такмичење из Лиге Европе пропустио је ТСЦ против Олимпијакоса пошто је изгубио резултатом 5:2.
Тиме је комплетиран потпуни потоп српског фудбала у Европи, а остаће уписано да је једину победу на европској сцени забележила екипа Партизана која није ни учествовала у групној фази лига под окриљем УЕФА.
Чукарички је изгубио у Белгији, доживео је шести пораз у шест утакмица, губио је од 21. минута голом Хејнена, а од 33. је имао играча више пошто је црвени картон добио Галарса.
Ипак, Чукарички не само да није искористио играча више већ је у 57. минуту примио и други гол преко Пеинтсила који је у 12. минуту промашио пенал.
Прилику да настави европско такмичење имао је ТСЦ против Олимпијакоса у Лиги Европе, борио се за треће место у групи које води у Лигу конференција, али је управо грчки клуб као главни супарник спречио такав сценарио.
Олимпијакос је постигао три гола у првом полувремену, два је уписао Поденс, један Ел Каби, у наставку је Рецос повисио на 4:0.
Између два гола за ТСЦ које су постигли Ђаковац и Ћирковић, српски тим је остао са играчем мање због црвеног картона Кувељића.
Домаћи су комплетирали „петарду“ у 68. минуту преко Ел Арабија за коначних 5:2.
Мечеве сте могли да пратите уз Спутњик:
22:48 14.12.2023
90' – Крај
Пораз ТСЦ за крај европске одисеје резултатом 5:2.
22:42 14.12.2023
84' – Шанса за Олимпијакос
Ипак се ТСЦ одбранио.
22:25 14.12.2023
68' – Још један за Олимпијакос
Ел Араби за 5:2.
22:18 14.12.2023
61' – Гол за ТСЦ!
Ћирковић се залетео на целу одбрану Олимпијакоса и лобовао је голмана!
ТСЦ смањује на 4:2.
22:17 14.12.2023
60' – Црвени!
ТСЦ ће до краја играти са играчем мање, Кувељић је добио други жути картон.
22:15 14.12.2023
57' – Замало!
Сјајан ударац главом Ракоњца, али голман брани.
22:06 14.12.2023
48' – Ево гола за ТСЦ!
Ифет Ђаковац смањује на 4:1.
47' – Још један гол за Олимпијакос!
Стрелац је Панајотис Рецос.
21:50 14.12.2023
45' – Полувреме
ТСЦ клизи ка катастрофи, губи 3:0.
21:42 14.12.2023
42' – И још један
Поденс сада погађа десном ногом.
ТСЦ губи 3:0.
21:40 14.12.2023
39' – И други гол у мрежи ТСЦ
Поденс је бриљантним дриблинзима направио простор и левом ногом послао лопту у мрежу.
ТСЦ губи 2:0.
21:35 14.12.2023
35' – Офсајд спасао ТСЦ
Ел каби је поново затресао мрежу, али је био у офсајду.
21:22 14.12.2023
21' – ТСЦ примио гол
Капитулирала је одбрана српске екипе, гол је постигао Ел Каби.
Олимпијакос води 1:0.
21:05 14.12.2023
4' – Прва шанса
Није морала да реагује одбрана ТСЦ.
20:49 14.12.2023
Објављен је састав екипа Олимпијакоса и ТСЦ
20:42 14.12.2023
90' – Крај...
Шести пораз Чукаричког, Гент је славио са 2:0.
20:37 14.12.2023
90' – Још пет минута
Али, слаба вајда за Чукарички.
20:25 14.12.2023
79' – Последњи трзаји
За Чукарички ће играти Томовић, Јанковић и Адетунђи.
20:13 14.12.2023
65' – Промене
Аџић са жутим картоном излази, на терену је Синг.
Чукарички губи 2:0.
20:04 14.12.2023
57' – Чукарички примио и други гол
Пеинтсил је погодио за 2:0.