Ален Смаилагић - Sputnik Србија

Партизан покорио Жалгирис усред Литваније – велика „рецка“ у гостима

Кошаркаши Партизана остварили су веома важну победу у гостима у оквиру Евролиге победивши Жалгирис са 93:85. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Партизан је практично током целог тока утакмице контролисао и дешавања и резултат и заслужено је наставио одличну серију победа у Евролиги која сада броји четири утакмице.
Главни утисак је да је Партизан више него рутински добио Жалгирис у гостима. А то је све само не лака ствар. И много ће значити Парном ваљку чињеница да је после Панатинаикоса, Монака, Арманија код куће, сада пао и Жалгирис на страни!
Најважнији у Партизановој победи били су Кевин Пантер са 22, Пи Џеј Дозир са 16, Џејмс Нанели са 14 и Зек Ледеј са 13 дати поена и седам скокова. Дозир је уписао седам асистенција, али и четири скока.
Партизан је сада на скору 8-6 после 14 утакмица.
Жалгирис се мучио са нападима, Еванс је долазио до поена, постигао их је 33, Шмитс је додао 18, али су остали играли испод нивоа.
Партизан ће наставити са утакмица у гостима у Евролиги, црно-белима следи гостовање Валенсији, па онда и Реал Мадриду.
Поново је Партизан показао како добар нападачки арсенал показује, решетали су црно-бели на све стране и заслужено стигао до тријумфа.
Као загревање за шпанску турнеју која следи.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:50 14.12.2023
39’ – Тројка Нанелија!
Погодио је Нанели и угасио наде Жалгириса! Каква победа Партизана у најави - 81:93
20:46 14.12.2023
Три минута до краја
Кабокло је јако лепо погодио у рекету, Партизан води са 90:76
20:43 14.12.2023
36’ – Дозир!
Фантастичан продор Дозира, погодио је лепо уз фаул - 71:86
20:39 14.12.2023
34’ – Још један сјајан кош Нанелија
Партизан троши време, а на све то и даје кошеве, тако да је тим Жељка Обрадовића на одличном путу да оствари нови тријумф - 69:83
20:35 14.12.2023
33’ – Понитка погађа после сјајног напада
Ледеј је уписао сјајну асистенцију, а Понитка је остао сам и лако поентирао - 67:81
20:33 14.12.2023
31’ – Нанели
Џејмс Нанели је погодио леп шут са полудистанце, али је Еванс вратио лаку тројку Жалгирису - 67:78
20:29 14.12.2023
30’ – Крај треће четвртине
После три одигране деонице Партизан држи све у својим рукама и у последњу четвртину улази са предношћу од 76:64
20:26 14.12.2023
28’ – Жалгирис долази до четири поена
На јефтин начин Жалгирис долази до четири поена, али потом и Партизан иде на линију за слободна бацања - 62:74
20:19 14.12.2023
28’ – Тројка Ледеја!
Сјајна тројка Ледеја на асистенцију Смаилагића - 58:70! Враћају се црно-бели на двоцифрену разлику. Потом и прелепо закуцавање Смаилагића - 58:72
20:18 14.12.2023
27’ – Партизан долази до поена са пенала
Лаки поени Партизана, прво Ледеј, потом и Дозир - 58:67
20:14 14.12.2023
26’ – Закуцавање Шмитса
Разиграо се Жалгирис, Шмитс је закуцао, а Копривица прави две грешке заредом - 58:64
20:10 14.12.2023
23’ – Евансова тројка
Погодио је Еванс тројку и сада је Жалгирис спустио разлику - 52:62
20:08 14.12.2023
23’ – 12 разлике
Партизан држи све под контролом, Жалгирис долази до поена индивидуалним акцијама, Димша је погодио тројку - 49:61
20:05 14.12.2023
21’ – Техничка
Досуђена је техничка грешка тренеру Масквитису, а Пантер је одвео Партизан на 17 разлике - 44:61
20:03 14.12.2023
21’ – Почело је друго полувреме
Кабокло одмах хвата лопту у нападу и тиме много доприноси игри црно-белих - 44:58
19:47 14.12.2023
Полувреме
Врхунска партија Партизана у првом полувремену - 44:58! Пантер је већ убацио 16, а Дозир 12 поена.
19:46 14.12.2023
19’ – Ледеј па Нанели!
Ледеј је донео веома важне поене из другог плана - 42:58
19:43 14.12.2023
18’ – Партизан танак на дефанзивном скоку
Жалгирис хвата лопте у нападу, ту би Партизан могао да буде бољи - 39:53