Милош Теодосић - Sputnik Србија

Теодосићева магија за победу Звезде – Партизан убедљиво поражен у Мадриду

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Макабија у 16. колу Евролиге резултатом 98:92 (20:20, 31:22, 28:23, 19:27). Док су црвено-бели остварили победу, Партизан се намучио и изгубио од Реал Мадрида резултатом 91:75 ( 26:19, 22:17, 28:15, 15:24).
Иако је меч Црвене звезде и Макабија почео уједначено, убрзо је постало јасно да ће ову утакмицу обележити Милош Теодосић који је плесао по терену. После серије лоших напада на обе стране црвено-бели су се пробудили и стигли до предност.
Макаби се до краја деонице вратио па је тако резултат после првих десет минута игре био 20:20.
Другу четвртину сјајно су отворили кошаркаши Звезде који су направили серију и само наставили да повећавају предност, а Макаби је у тим тренуцима потпуно изгубио ритам. Теодосић је наставио да просипа магију по терену, а Звезда је за тих десет минута убацила чак 31 поен.
Нешто бољи одговор Макабија стигао је у трећој деоници, међутим није то било довољно добро да запрезе Звезди која је чувала двоцифрену предност.
Могли су црвено-бели са том разликом и да заврше меч, међутим опустили су се у завршници. Ипак, одлична игра током већег дела утакмице донела им је велику победу.
Убедљиво најбољи на паркету био је Милош Теодосић који је имао дабл-дабл учинак са 27 поена, два скока и 14 асистенција. У тиму Макабија најефикаснији био је Болдвин са 22 поена, три скока и четири асистенције.
Док је Звезда успела да дође до победе, Партизан је имао далеко тежи посао у Мадриду где је претрпео пораз од Реала.
Било је јасно од старта да ће Мадриђани у овај меч ући силовито када је Муса поентирао после само неколико секунди.
Најпре су кошаркаши Партизана успели да испрате брз ритам домаће екипе, али како је време одмицало то им све мање полазило за руком јер је Реал константно имао контролу над мечом.
Покушавали су црно-бели да се врате тројкама, био је одличан Бруно Кабокло, али једино што је успевао јесте да смањује заостатак који је готово све време био ту од краја прве деонице.
Много су грешили кошаркаши Партизана, изгубили су укупно 16 лопти, а у појединим тренуцима су на невероватне начине дозвољавали противницима екстра поседе из којих је Реал кажњавао.
Највећу предност Мадриђани су стекли у трећој деоници, одбрана је била фантастична, а Кевин Пантер у неким моментима једва да је успевао да погледа ка кошу. Са друге стране проблем је био и Кабокло који је направио четири фаула.
На крају минус 16 поена чак је и добро за црно-беле јер је Реал стизао и до плус 27, а тада је само срећа сачувала Партизан да предност не буде и већа.
Најефикаснији на паркету у тиму Партизана био је Кабокло са 18 поена и три скока, док је најбољи играч на мечу би Џанан Муса који је уписао 23 поена, четири скока и две асистенције.
22:32 21.12.2023
40' Мадрид – Партизан поражен од Реал Мадрида
Није Партизан усепео да се пробуди ни у завршници. Копривица је смањио разлику на минус 18, а онда и на 16 поена – 75:91.
22:26 21.12.2023
38' Мадрид – Вукчевић искључен!
Две техничке добија Вукчевић који је искључен – 68:87.
22:23 21.12.2023
37' Мадрид – Све мање наде за црно-беле
Поново је Реал преузео контролу над мечом – 66:87.
22:21 21.12.2023
36' Мадрид – Реал има плус 20
Поарије бележи нове поене, а потом Вукчевић погађа тројку – 62:82.
22:18 21.12.2023
35' Мадрид – Нове грешке
Црно-бели губе лопту, на њихову срећу Љуљ маши за три поена, а исто ради и на другој страни Понитка – 59:80.
22:17 21.12.2023
34' Мадрид – Партизан сигурнији у нападу
Касно је Ендиаје блокирао Нанелија којем су признати поени, али узвраћа Реал. – 59:80.
22:15 21.12.2023
33' Мадрид – Да ли црно-бели могу да се пробуде?
Нападачки је Партизан боље отворио последњу четвртину – 55:78.
22:07 21.12.2023
40’ Београд – Црвена звезда победила Макаби
Смањио је Макаби разлику, али Боломбој враћа двоцифрену предност. Међутим поново израелски тим прави серију и смањује предност црвено-белих на само шест поена – 98:92.
22:06 21.12.2023
30' Мадрид – Крај треће четвртине
Нанели је успео да погоди за два поена и да смањи разлику на 25 пооена – 51:76.
22:04 21.12.2023
28' Мадрид – Не буди се Партизан
Сјајно се брани Реал, а потом Ледеј прави грешку у корацима. Муса погађа за три – 47:74.
21:59 21.12.2023
27' Мадрид – Ништа не иде од руке црно-белима
Изнудио је Ледеј Мусин фаул у нападу, али црно-бели не користе ни тај напад – 47:71.
21:57 21.12.2023
26' Мадрид – Партизан тоне
Чак 25 поена предности има Реал, а то успева да смањи Смаилагић тројком – 47:69.
21:55 21.12.2023
37’ Београд – Звезда све ближа победи
Наставили су црвено-бели са одличним нападом, кошаркаши Макабија оставили су Боломбоја потпуно самог, а он погађа нову тројку. Узвраћа Блат – 94:82.
21:53 21.12.2023
25' Мадрид – Нижу се проблеми
Додатни проблем за Партизан је и Кабоклов четврти фаул – 44:63.
21:51 21.12.2023
24' Мадрид – Фали одбрана Партизана
Нанели погађа из тешке позиције, али Кампацо одмах узвраћа – 44:59.
21:48 21.12.2023
23' Мадрид – Муче се црно-бели
Понитка прави трећи фаул, Партизан губи 11. лопту на мечу – 42:57.
35’ Београд – Серија Макабија
Шест поена везао је Макаби, али црвено-бели су то прекинули и поново повратили ритам – 89:75.
21:46 21.12.2023
22' Мадрид – Две тројке Кабокла!
Остао је Кабокло сам и вратио је тројку,а онда је исто учинио и у наредном нападу – 42:53.
21:44 21.12.2023
21' Мадрид – Почело је друго полувреме
Партизан не користи први напад у другом полувремену, Таварес је скинуо лопту Кабокла рампом,а онда Козер погађа тројку – 36:51.
21:43 21.12.2023
33’ Београд – Велика предност црвено-белих
Давидовац хвата лопту после промашаја Гедраитиса и поентира под фаулом – 87:69.