Пре девет дана играли у Београду – сада су прваци света

© AP Photo / Francisco SecoПеп Гвардиола
Пеп Гвардиола - Sputnik Србија, 1920, 22.12.2023
Фудбалери Манчестер Ситија су први пут у историји постали светски клупски прваци пошто су у финалу Светског првенства за клубове победили бразилски Флуминенсе резултатом 4:0.
Пре девет дана Сити је играо у Београду против Црвене звезде, а сада се попео на кров света.
Прваци Европе и Енглеске повели су већ у 40. секунди голом Аргентинца Хулијана Алвареса. Нино је у 27. минуту аутоголом дуплирао предност Грађана.
На 3:0 повећао је Фил Фоден у 72. минуту после асистенције Алвареса. Аргентинац је епитет најбољег играча утакмице потврдио другим голом на мечу, у 88. минуту.
Ово је било последње Светско клупско првенство у овом формату, наредно ће се играти 2025. године у Сједињеним Амерички Државама, уз учешће 32 клуба, од којих ће чак 12 бити из Европе.