Звезда лако до победе против Сплита

© Фото : АБА лига / Марија Вуруна, ИгокеаМајк Тоби
Мајк Тоби - Sputnik Србија, 1920, 24.12.2023
Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Сплита у 13. колу АБА лиге резултатом 89:67 (21:16,26:28, 24:17, 18:16).
Црвена звезда одлично је отворила меч са Сплитом, а посебно је бриљирао Мајк Тоби који је само у првој деоници убацио 12 поена. Црвено-бели су повели после првих десет минута 21:16, а потом су наставили у још бољем ритму.
Поенима је другу четвртину отворио Суливан, али црвено-бели брзо су узвартили и то дуплом мером. Захваљујући Гедраитису Звезда је стигла до двоцифрене предности после две везане тројке.
Пауза на полувремену није помогла гостима који су наставили да тону и у трећој деоници. Сплит је у игру покушавао да врати Шортер, али црвено-бели су одлично функционисали, а нарочито су се у тим тренуцима истицали Митровић, Недовић и Ханга.
За три деонице кошаркашки Звезде убацили су чак 12 тројки из 21 покушаја, а онда су стигли и до 20 поена предности.
Слабијим ритмом црвено-бели ушли су последњу деоницу, за шест минута постгили су само пет поена, а то су Сплићани искористили да смање разлику и постигли су 12 поена.
Међутим у правом моменту тројку је погодио Лазаревић, а минут касније и Тоби који је вратио Звезди плус 19.
Тоби је завршио меч као најефикаснији играч са 24 поена и шест скокова, док је у екипи гостију најбољи био Шортер са 17 поена.