Србин извео мајсторију – Илићев спектакл /видео/

© Alessandra TarantinoИван Илић, Торино
Иван Илић, Торино - Sputnik Србија, 1920, 24.12.2023
Иван Илић, српски фудбалер, постигао је погодак у ремију Торина и Удинезеа 1:1 и то на спектакуларан начин у самој завршници утакмице.
Српски фудбалери обележили су јучерашњи дан у италијанском првенству. Филип Костић асистирао је при првом голу Јувентуса против, а онда је Душан Влаховић био стрелац другог гола. После њих на ред је дошао и Иван Илић.
Српски фудбалер нашао се у стартној постави у мечу Торина и Удинезеа, а своје место оправдао је одличном партијом коју је крунисао голом у 88. минуту на сјајан начин.
Илић је покушао да изведе центаршут, али том лоптом је заправо лобовао голмана Силвестрија. Првобитна намера српског фудбалера била је да пронађе некога од саиграча у шеснаестерцу, али је лопта имала другу намеру и тако је Илић постигао гол за Торино којем је обезбедио бод.
Седам минута раније Вања Милинковић Савић савладан је на голу од стране Зараге.
На терену су током овог меча били и Лазар Самарџић које је своје место уступио управо Зараги, док је од 75. минута играо и Немања Радоњић.