Лукина нестварна ноћ – 50 поена за историју

© AP Photo / Rick ScuteriЛука Дончић
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 26.12.2023
Лука Дончић, словеначки кошаркаш, постигао је 50 поена у победи Даласа над Финиксом резултатом 128:114. Осим тога импресивни Дончић премашио је 10.000 поена у НБА лиги
Фантастично вече у НБА лиги обележио је Лука Дончић који је одиграо једну од својих најбољих утакмица у каријери. Био је надомак трипл-дабла, али то није важно јер је убацио невероватан број поена.
Словеначки репрезентативац готово да није одмарао, на паркету је био 43 минута, а за то време уписао је 50 поена, 15 асистенција као и шест скокова, а уз то је имао и четири украдене лопте и три блокаде.
Дончић је погодио 15 од 18 шутева од чега осам од 16 за три поена, док је са линије пенала шутирао без грешке 12/12. Нјавећи број поена постигао је у првој деоници када је дао 17.
Осим што је постигао велики број поена Лука је премашио 10.000 поена у НБА лиги и тако постао најмлађи играч са тим достигнућем још до Мајкла Џордана. За 10.000 поена Дончићу је било довољно 358 утакмица.
Иако је био доминантан, Дончић није могао у потпуности сам па је тако Далас сломио отпор Финикса у последњој деоници у коју су Маверикси ушли са заостатком од једног поена.
Луки су највише помогли Дерик Џонс са 23, као и Дерек Лајвли са 20 поена и десет скокова.
Колико је Дончићев учинак био импресиван говори и податак да су двојица најбољих у тиму Финикса Грејсон Ален и Чимези Мету заједно дали 55 поена, Девин Букер у поразу Финикса постигао је 20 поена.
Никола Јокић, Мајами - Денвер, трећа утакмица - Sputnik Србија, 1920, 26.12.2023
Зашто је Јокић изабрао Кинезе
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 25.12.2023
Јокић „одморио“ полувреме и потом са пенала повео Денвер до победе над Милојевићевим Голден Стејтом