Заокружена „шестица“: Одмах спектакл на старту 2024. године

© AP Photo / Darko VojinovicЈирген Клоп са цветом Наталијина рамонда
Јирген Клоп са цветом Наталијина рамонда - Sputnik Србија, 1920, 01.01.2024
Да је лото недостајао би један број за седмицу, али и овако је било право уживање гледати судар Ливерпула и Њукасла. На крају је дуел завршен резултатом 4:2 у корист Редса. И то тако што је после 45 минута било 0:0.
У првом полувремену није било голова, али јесте много узбуђења.
Редсима је поништен гол у 18. минуту, а Свракама у 36 и то у оба случаја после консултације ВАР. На све то Мохамед Салах промашио је пенал у 22. минуту, па се отишло на паузу са резултатом 0:0. Арнолд је у првом полувремену погодио стативу и право је чудо како у првих 45 минута није било голова.
Мало ко је могао да предвиди прави ватромет који је уследио у другом полувремену.

Прво је погодио Салах у 49. минуту, да би Исак поравнао у 54. За 2:1 гол је дао Џоунс, за 3:1 Гакпо, а наду гостима пружио је Ботман у 81. минуту. Ипак, Салах је поготком са беле тачке у 86. минуту ставио свима до знања да три бода остају на Енфилду.

Могао је Мартин Дубравка, голман гостију, да оде кући и са више голова у мрежи, али је поред четири примљена гола имао и чак 11 одбрана.
Са ова три бода Ливерпул је на коти 45 и држи прву позицију на табели Премијер лиге.
Надајмо се да ћемо у току ове 2024. године гледати још много оваквих узбудљивих утакмица.