Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија

Звезда поново поразила Фенербахче – херојска победа у Истанбулу!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Фенербахче у 18. колу Евролиге на гостовању у Истанбулу резултатом 85:76.
Звезда је уписала и другу победу у сезони над Фенербахчеом пошто је претходно турски тим савладан и у Београду.
Стрпљивом и паметном игром Звезда је надокнадила двоцифрени заостатак, у последњу деоницу је ушла са егалом, а потом комплетирала преокрет и уписала седму победу у актуелној сезони Евролиге.
Звезда је направила сјајну увертиру за вечити дерби против Партизана, у оквиру европског такмичења, који је на програму у четвртак пред црвено-белом публиком.
Најбољи у тиму Звезде био је бивши репрезентативац Русије Џоел Боломбој са 24 поена и шест скокова, док је Рокас Гедраитис имао 19 поена и седам ухваћених лопти.
Тренер Сферопулос је у стартну поставу убацио Николу Топића кога је мало „појела“ атмосфера и није показао оно што зна, Звезда је била у заостатку, али су сјајни Боломбој и Гедраитис одржавали резултат активним.
Ипак, лоше секвенце недавног појачања Гилеспија су омогућиле Фенеру да стекне осам поена предности после прве деонице, а преко Мадара и двоцифрену разлику на старту друге четвртине.
Играло се у серијама на обе стране, Звезда је поставила фантастичну одбрану и за десет минута примила само девет поена, за свега поен заостатка на великом одмору, захваљујући пре свих Боломбоју који је уписао 16 од 34 поена црвено-белих.
Домаћи тим је силовито ушао у наставак дуела, низали су се тачни шутеви за три поена, али је и Звезда одговарала спуштајући разлику испод двоцифрене кроз одличну сарадњу Теодосића и Боломбоја.
Захваљујући прецизнима Ханги и Лазићу Звезда се приближила, а поенима Гедраитиса и изједначила на 57:57 пред последњи квартал где је и настављено са одличном игром за укупну серију 16:3 која је натерала тренера Јасикевичијуса на рани минут одмора због предности гостију од 66:60.
Звезда је наставила са инспирисаном игром, укључио се и Недовић погодивши тројку за осам поена предности на половини четврте четвртине, што се догодило и после поена Гедраитиса и Боломбоја, а разлика је постала за поен већа након тројке Теодосића, на два и по минута пре краја дуела.
Гедраитис је донео 11 поена вишка за Звезду са линије слободних бацања и то је била разлика која је била недостижна за домаћи састав – на крају су црвено-бели уписали победу резултатом 85:76.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
20:43 02.01.2024
40' – Херојска победа Звезде у Истанбулу!
Двапут је надокнађен двоцифрени заостатак и на крају је уписана победа резултатом 85:76!
20:34 02.01.2024
39' – Сјајно!
Гедраитис погађа слободна бацања, Звезда на двоцифреној предности!
20:29 02.01.2024
38' – Теодосић!
Тројка за 76:67!
20:28 02.01.2024
38' – Крај за Мотлија!
Недовић се искупио за промашену тројку!
20:26 02.01.2024
37' – Реванш...
Фаул Боломбоја...
36' – Боломбој узима фаул!
Четврти за Мотлија!
Звезда води 73:65.
20:23 02.01.2024
35' – Гедраитис!
Звезда води 71:63!
20:20 02.01.2024
33' – Недовић!
Тројка за 69:61!
20:16 02.01.2024
33' – Закуцавање!
Јаго за Тобија, Звезда води 66:60!
20:15 02.01.2024
32' – Лазић!
Тројка за 64:60!
20:14 02.01.2024
32' – Тројка Гудурића
Први поени...
Серија Звезде 11:0!
20:12 02.01.2024
31' – Звезда води!
Јаго погађа, 59:57 за Звезду!
20:09 02.01.2024
30' – Звезда у егалу!
Поенима Гедраитиса за 57:57 на крају треће деонице!
20:07 02.01.2024
30' – Звезда истопила разлику!
Само два поена предности за Фенер, 57:55.
20:03 02.01.2024
28' – Боломбој!
На асистенцију Теодосића уписује 20. поен.
20:01 02.01.2024
27' – И опет тројка на тројку!
Звезда губи 55:48.
19:54 02.01.2024
25' – Распуцани Фенер и опет Ханга
Тројка на тројку, Звезда губи 51:43.
19:51 02.01.2024
24' – Опет тројка
Вилбекин за 46:38.
19:48 02.01.2024
22' – Две тројке Фенера и одговор Ханге
Звезда губи 41:37.