Звезда за полувреме победила Партизан у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан у 19. колу Евролиге резултатом 88:72.
Звезда је остварила осму победу у актуелној сезони, док је Партизан претрпео девети пораз.
Утакмица је практично била решена у првој деоници у којој су домаћи стекли двоцифрену предност, она је до полувремена износила 21 поен што је било недостижно за Партизан који се приближио у финишу четврте четвртине, али није успео да унесе неизвесност у коначан исход.
Чак шесторица играча Звезде су имала двоцифрени учинак, предњачио је Немања Недовић са 16 поена, Рокас Гедраитис је додао 14 уз седам скокова, Фреди Гилеспи је имао 14 поена уз пет скокова, а бриљантан је био Милош Теодосић са 13 поена и седам асистенција.
На другој страни Кевин Пантер је уписао 17 поена, Пери Дозир је додао 12, Френк Камински и Џејмс Нанели су додали по 11, а Бруно Кабокло је уз десет поена имао и седам скокова
Звезда је наметнула ритам у одбрани, правила је много фаулова, али је тиме успорила игру Партизана који је губио лопте и имао лоша решења у нападу.
На другој страни терена Звезда је имала и доста среће, али и праве идеје из којих је највише профитирао недавно придошли центар Гилеспи који је убацио чак осам поена.
Четири промашене тројке Партизана, шест изгубљених лопти, ниједна асистенција црно-белих и чак осам црвено-белих, разлог су за предност Звезде од 24:13 на крају прве деонице.
Занимљиво је истаћи да је тренер Звезде Сферопулос наметнуо игру са ниским петоркама коју је његов колега Обрадовић покушао да испрати, али никако у томе није успевао и његова екипа је трпела под својим обручем.
Кроз диригентску палицу Теодосића и покретљиву одбрану Звезда је наставила да подиже предност, за свега два и по минута у наставку имала је вођство од 32:16, а ускоро је стигла и до вишка од 20 поена.
До какве-такве продуктивности у нападу Партизан је стигао у финишу полувремена, али је Звезда вратила ритам и на велики одмор отишла са огромних 50:29 после тројке Теодосића у последњој секунди.
Партизан је покушао да среди редове у наставку, трећа четвртина је трајала бесконачно због бројних прекида због фаулова, а у последњој су црно-бели успели да се приближе ривалу на једноцифрену разлику, после тројке Каминског на три минута до краја.
Имао је Партизан две шансе да се потпуно врати у дуел, али су Смит и Пантер промашили тројке после чега је Звезда пронашла нови ритам за стицање додатне предности и отклањање неизвесности.
Вреди напоменути, Звезда је морала меч да приведе крају без Топића и Боломбоја због повреда, али је залиха поена из првог полувремена била довољна за победу којом се реванширала вечитом ривалу за пораз у премијерном међусобном дуелу у Евролиги ове сезоне.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:05 04.01.2024
40’ – Крај! Победа Звезде!
Сачувана је разлика и уписана сигурна победа од 88:72.
21:59 04.01.2024
39’ – Теодосић ставља тачку
Лагано до обруча за 84:70.
21:56 04.01.2024
38’ – Ако неће Партизан хоће Гедраитис
Смит и Пантер су промашили све, Гедраитис није и Звезда води 80:68.
21:53 04.01.2024
37’ – Тројка Каминског
Партизан смањује на 77:68.
37’ – Пети фаул за Лазића
Камински смањује на 77:65.
21:50 04.01.2024
36’ – Пантер одговара
Тројка уз фаул.
Партизан смањује на 77:63.
21:48 04.01.2024
36’ – Јаго сјајан
Изгубио је лопту, вратио је и потом погодио уз фаул.
Звезда води 77:59.
21:44 04.01.2024
34’ – Смит погађа, Недовић одговара
Звезда води 74:55.
21:43 04.01.2024
33’ – Јаго па Дозир
Звезда води 71:53.
21:40 04.01.2024
32’ – Дозир узвраћа
Смањује на 68:51.
21:38 04.01.2024
31’ – Ханга гаси наде Партизана
Тројка за 68:48.
21:32 04.01.2024
30’ – Ритам опао, Звезда и даље убедљива
Црвено-бели воде 65:48 после три деонице.
21:24 04.01.2024
27’ – Нанели сигуран
Умањење на 58:42.
21:23 04.01.2024
26’ – Кабокло активан
Из другог напада лак кош за умањење на 58:40.
21:18 04.01.2024
25’ – Звезда одржава разлику
Теодосић сигуран са пенала за 57:36.
21:14 04.01.2024
24’ – Боломбој сигуран
Звезда води 55:36.
21:11 04.01.2024
22’ – Нанелијева тројка
Партизан смањује на 52:32.
20:52 04.01.2024
20’ – Звезда убедљива, Партизан невидљив
Све исто као у првој четвртини, домаћи иду на полувреме са убедљивим вођством од 50:29 тројком Теодосића у последњој секунди.
20:49 04.01.2024
20’ – Недовићева тројка
Звезда води 47:29.
20:47 04.01.2024
19’ – Погађа и Нанели
Партизан смањује на 44:29.