Црвена звезда - Партизан - Sputnik Србија

Партизан водио па се потпуно „укочио“ – Фенеру тријумф у Истанбулу

Кошаркаши Партизана играли су на гостовању Фенербахчеу у оквиру Евролиге и уписали су нови пораз резултатом – 91:76. Ово је била четврта изгубљена утакмица црно-белих на последњих пет мечева у елитном такмичењу. Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
Водио је Партизан убедљиво у првом полувремену, са 17 разлике, а онда како је време одмицало играо све слабије све док није забележио убедљив пораз.
На крају је ученик Шарунас Јасикевичијус победио учитеља Жељка Обрадовића.
Довољно је рећи да је Фенербахче отворио последњу четвртину серијом 17:2. Црно-бели то себи нису смели да допусте ако су желели тријумф. Остаће жал код навијача Партизана због ове утакмице, могли су црно-бели да дођу до велике победе.
Ипак, нису издржали са смањеном ротацијом, а у тиму нису били Алекса Аврамовић и Ален Смаилагић, док Матеуш Понитка није улазио у игру, као ни Огњен Јарамаз.
Најефикаснији код Партизана био је Кевин Пантер са 18 поена, Џејмс Нанели је додао 14, а Бруно Кабокло је завршио дуел са 13 поена. Џејлин Смит дао је 11 поена (3/11 из игре, 2 асистенције).
Фенер је предводио Тајлер Дорси са 24 поена, Марко Гудурић је убацио 15 поена, а Нејтан Сестина и Најџел Хејс-Дејвис дали су 14, односно 12 поена.
Дуел сте могли да пратите уз Спутњик.
20:21 09.01.2024
Последњи минут
Фенербахче води са 91:74 после тројке Мадара
20:15 09.01.2024
38' – Партизан пред поразом
Водили су црно-бели убедљиво у првом полувремену, али су пали, укочили се и сада су пред поразом у Истанбулу - 85:72
20:09 09.01.2024
35' – 80:64
Нова тројка Гудурића и Партизан полако али сигурно иде ка поразу
20:03 09.01.2024
32' – Нова тројка
Фенербахче је потпуно преокренуо утакмицу и сада води са 77:64
20:00 09.01.2024
31' – Гудурић
Погодио је Гудурић и Фенербахче води са 74:64
19:56 09.01.2024
Крај треће четвртине
Фенербахче на уласку у последњу деоницу води са 68:64
19:48 09.01.2024
28' – Нанели
Вратио се Фенербахче, али Нанели долази до поена - 58:62
19:44 09.01.2024
25' – 55:55
Изједначење - Сестина је убацио тројку
19:38 09.01.2024
22' – Поен предности за Партизан
Фенербахче је успео скроз да се врати у игру - 47:48. Смит је погодио са пенала, а онда Сестина даје тројку - 50:51
19:35 09.01.2024
21' – Почело је друго полувреме
Резултат је 45:48
19:18 09.01.2024
Полувреме
После 20 минута игре Партизан води у Истанбулу са 48:43. Пантер је убацио 15, а Кабокло 11
19:08 09.01.2024
18' – Трифуновић
Добро игра Трифуновић, али Дорси враћа тројком - 40:45
19:07 09.01.2024
17' – 37:43
Утисак је да је Партизан могао да води убедљивије с обзиром на то шта је све погодио
19:02 09.01.2024
14' – 32:38
Само шест разлике после нове тројке Фенера, Ледеј је имао два лоша напада
18:58 09.01.2024
13' – Фенерова серија
Направио је домаћи тим серију 7:0, Дорси је убацио тројку - 26:36
18:54 09.01.2024
11' – Смитова тројка!
Каква тројка Смита, Партизан води 17 разлике
18:49 09.01.2024
Крај прве четвртине
Партизан води 31:19, сјајна деоница, Пантер је убацио 12 поена
18:46 09.01.2024
9' – Пантер!
Како добро игра Партизан у овој утакмици и већ води двоцифреном разликом - 29:16.
18:41 09.01.2024
8' – Нанели
Када Партизан ређа тројке онда нема проблема, црно-бели воде са 23:14
18:38 09.01.2024
5' – И трећа тројка Кабокла
Невероватно шутира тројке Партизанов центар, црно-бели воде са 17:12