Лопта за ватерполо - илустрација - Sputnik Србија

Србија је у четвртфиналу Европског првенства – Делфини очитали лекцију Французима

Српски ватерполисти пласирали су се у четвртфинале Евроспког првенства победом над селекцијом Француске резултатом 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3). Репрезентација Србије за полуфинале бори се у петак против Мађарске.
Делфини у меч са Француском нису могли да уђу као против ривала у групној фази јер су Триколори били далеко спремнији. Међутим и упркос томе српски ватерполисти први су стигли до предности од 2:0.
Французима је било потребно да се разиграју, а колико могу да буду опасни показали су нарочито у другој деоници када су преокренули резултат и повели.
Делфини су у тим тренуцима играли далеко лошије него на почетку, велики пад видео се и у нападу и у одбрани, али када је било тешко био је ту Душан Мандић који је голом потпуно пробудио остатак српског тима.
Почетак другог полувремена одлично је почео за српски тим. Реализовали су два пута играча више и дошли до два гола предност, а био је то моменат када су почели да диктирају темпо.
Успели су до краја треће деонице да одрже ту разлику и противницима су дозволили само гол за тих осам минута игре.
Улила је та сјајна деоница самопоуздање српском тиму који је бриљирао у самој завршници. Посебно је Делфине покренуо маестрални Бранислав Митровић који је уписао двоцифрени број одбрана, после чега је био и офанзива блистала код српских ватерполиста.
Значајно је било и то што су двојица Француза направили по три фаула, па је тако у том тиму смањена и ротација.
По четири гола у српском тиму уписали су сјајни Душан Мандић и Радомир Драшовић, док је три постигао капитен Никола Јакшић који је извео неколико фантастичних потеза. У стрелце су се са по једним голом уписали и Немања Вицо, Немања Убовић као и најбољи стрелац првенства Марко Радуловић.
Делфини се за полуфинале боре против Мађарске, а тај меч на програму је у петак од 15 часова.
Ватерполисти Србије - Sputnik Србија, 1920, 09.01.2024
Нова силовита победа Делфина на Европском првенству – нека се спреми Француска
19:36 10.01.2024
32' – Победа Србије!
Готово да су се предали Французи, а Драшовић постиже нови гол. Предност Делфина смањио је Верну – 14:10.
19:31 10.01.2024
30' – Србија одбројава до четвртфинала
Саудадијер смањује предност Србије, али Делфини су се просле тога одбранили са играчем мање – 13:8.
19:27 10.01.2024
28' – Марко!
Одлично се поставила одбрана српског тима, а онда гол уписује и Марко Радуловић – 13:8.
19:26 10.01.2024
27' – Србија наставља да напада
Нису Делфини успели да се одбране са играчем мање, одмах узвраћа Јакшић – 12:8.
19:23 10.01.2024
26' – Мандић!
Нову одбрану уписује маестрални Митровић, док на другој страни страшним шутем Мандић уписује нови гол – 11:7.
19:22 10.01.2024
25' – Сјајна игра Делфина
Французи не користе први напад у последњој деоници јер праве фаул у нападу. Вицо доноси играча више, Јакшић два, а онда капитен успиује други гол – 10:7.
19:18 10.01.2024
24' – Србија води на крају треће деонице
Одлично су се одбранили српски ватерполисти и на нову кратку паузу иду уз вођство – 9:7.
19:16 10.01.2024
23' – Браво!
Фантастични Митровић уписује 11. одбрану после Јакшићевог искључења. Милојевић је фаулиран са леђа, а Драшовић успешно реализује петарац – 9:7.
19:13 10.01.2024
21' – Грешке на обе стране
Вицу је досуђен фаул у нападу, али Французи не користе контру. Буе прави фаул над Мандићем, међутим Делфини нису успели да реализују напад са играчем више – 8:7.
19:11 10.01.2024
19' – Французи смањују предност Делфина
Буе је пронашао позицију и смањио предност Србије, а Мандић је на другој страни изгубио лопту – 8:7.
19:07 10.01.2024
18' – Убовић!
Убовић је фаулиран и тиме је донео Србији играча више, а затим је дао и гол – 8:6.
19:06 10.01.2024
17' – Одличан старт треће деонице
Још једном Делфини имају први напад,а коначно га и користе. Драшовић постиже гол – 7:6.
19:01 10.01.2024
16' – Нови гол Мандића за изједначење на полувремену
Јакшић је још једном изборио играча више, није искористила Србија тај напад, али јесте следећи са играчем више. Трећи погодак уписао је Мандић – 6:6.
18:57 10.01.2024
14' – Нова предност Француске
Добро се одбранио француски тим, а онда други гол уписује Верну – 5:6.
18:55 10.01.2024
13' – Србија повела, Французи изједначили
Сигуран Јакшић наместио је руку и прецизно упутио лопту у гол Француске, а на другој страни погађа Живковић – 5:5.
18:51 10.01.2024
12' – Сјајни Мандић!
Делфини срљају и греше, али враћа веру тиму Мандић! – 4:4.
18:50 10.01.2024
10' – Води Француска
Српски ватерполисте не користе ни нови напад и то са играчем више. На другој страни Милојевић је искључен, Србија се још једном не брани – 3:4.
18:48 10.01.2024
9' – Изједначење
Поново Делфини имају први напад, али га не користе, Убовић је упливао у недозвољен простор. Искључен је Рашовић, а Буе даје гол за изједначење – 3:3.
18:45 10.01.2024
8' – Крај прве деонице
Бодегас постиже гол, али после тога Митровић брани нови напад Француза и Србија има предност после прве деонице – 3:2.
18:40 10.01.2024