Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизанов преокрет који ће се дуго памтити – од минус 24 до тријумфа над Макабијем!

Кошаркаши Партизана одиграли су невероватну утакмицу против Макабија у оквиру Евролиге. Почели су дуел са 0:16, потом су губили 24 разлике, затим се вратили у егал и на крају чудесно славили са 88:79. Ток дуела могли сте да пратите на страницама Спутњика.
Најгоре стрепње навијача обистиниле су се на почетку меча јер је Макаби давао кош за кошем, а Партизан није могао ништа да погоди па су гости повели са чак 16:0!
На полувремену је Партизан примио 52 поена, али је зато у другом полувремену успео већ у трећој деоници да се врати, да истопи предност Макабија од 24 поена и на крају да преокрене.
Памтиће се дуго ова утакмица и победа Партизана. Преокрет који ће годинама бити урезан у памћење црно-белих.
Када су се током треће четвртине вратили и поравнали на 60:60, било је јасно да ће црно-бели успети да направе преокрет вредан нове победе у Евролиги.
Када су Ален Смаилагић и Огњен Јарамаз дали тројке, славље у Арени је већ могло да почне.

Најефикаснији играч код Партизана био је Пи Џеј Дозир са 23 поена, Џејмс Нанели је додао 20. Бруно Кабокло је уписао 11 поена. Код Макабија је најбољи био Болдвин са 19, Соркин је додао 14.

Ово су утакмице које могу да преокрену целу сезону.
Дуел сте могли да пратите у текстуалном преносу уз Спутњик.
22:45 12.01.2024
КРАЈ
Невероватан преокрет Партизана који ће се дуго памтити
22:36 12.01.2024
Ледеј хвата лопту!
Макаби је промашио, Ледеј хвата лопту, Партизан ће победити овај меч! Невероватан повратак!
22:33 12.01.2024
Последњи минут
Партизан води 84:79
22:30 12.01.2024
38' – Партизан пред победом
Црно-бели воде са 84:77 и делује да ће успети да комплетирају невероватан преокрет какав дуго није виђен!
22:22 12.01.2024
35' – Тројка Дозира!
Партизан је отишао на 78:71 и сада може да види победу на хоризонту. Ево и Пантера - 80:71
22:14 12.01.2024
32' – Смаилагићева тројка
Погодио је Смаилагић тројку, Партизан води 72:69. Затим и Јарамаз даје тројку - 75:69. Какав преокрет Партизана!!!
22:11 12.01.2024
31' – Нанели искључен
Завршена је утакмица за Нанелија - 67:69
22:08 12.01.2024
Крај треће деонице
Нерешено је - 67:67
22:01 12.01.2024
30' – Ледеј
Закуцавање Ледеја, Арена је на ногама - 67:64
21:55 12.01.2024
28' – Тројка Ледеја - нерешено је!
Ледеј је погодио тројку, потом и Нанели двојку и нерешено је - 60:60!
21:52 12.01.2024
27' – Трифуновић!
Још једна тројка Трифуновића - 54:60
21:46 12.01.2024
25' – Партизан се вратио у утакмицу!
Ево разлике испод 10 поена - 48:56. И онда тројка Нанелија која је запалила Арену - 51:56. Заиста невероватна утакмица у Београду ове вечери. Црно-бели су губили и 24 разлике
21:44 12.01.2024
24' – 46:56
Кабокло је погодио испод коша, а онда је и фаулиран. Осећа се да црно-бели траже повратак у меч. Ево сада 10 разлике - 46:56
21:38 12.01.2024
22' – Какав кош
Феноменалан напад и кош Партизана, а онда прелако примљен кош на другој страни - 40:54
21:35 12.01.2024
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, може ли Партизан до великог преокрета?
21:19 12.01.2024
Полувреме
Партизан губи на полувремену са 36:52
21:13 12.01.2024
18' – Нанели!
Ево тројке Нанелија, Партизан се враћа на минус 15
21:12 12.01.2024
18' – Партизанов трзај
Дошли су црно-бели до два плус један преко Дозира, али враћа Соркин двојку - 26:44
21:06 12.01.2024
16' – Нова тројка Макабија
Чим се Партизан разигра, Макаби упути одговор. Тројка Колсона - 20:42
21:03 12.01.2024