Ватерполо Србија - Sputnik Србија

Србија због бизарног пенала без полуфинала!

Ватерполо репрезентација Србије поражена је у четвртфиналу Европског првенства и није успела да се пласира у борбу за медаље јер је од ње била боља Мађарска, после петераца пошто је након 32 минута игре резултат био изједначен на 10:10.
Утакмицу је одлучио Марко Радуловић, репрезентативац Србије, њему је испала лопта из руке при покушају шута петерца, а како су сви остали стрелци били прецизни тај моменат је значио предност за Мађаре, довољну за коначну победу.
Мађари су први стигли до гола, уследио је преокрет Србије преко Рашовића и Јакшића, имала је Србија шансу да поведе и са два поготка разлике, али је после прве деонице резултат био изједначен на 3:3, упркос великим приликама за српски тим и захваљујући одличном голману Митровићу.
Пропуштале су екипе напад за нападом у наставку, судије су ревносно кажњавале све контакте и искључивале играче, Мађари су се боље снашли у свему и повели су са 5:4, али је после одличног контранапада Србија преко Убовића изједначила на 5:5, што је био и резултат на полувремену.
Јурила је Србија заостатак током целе треће деонице, у последњем минуту је имала егал, али је после погођене стативе и искључења Рашовића у повратку у одбрану дозволила ривалу да поведе пред последњи квартал.
Селектор Стевановић је у ватру бацио резервног голмана Филиповића и он се истакао одбраном ударца Татраија после чега је уследио фантастичан напад Србије и реализација Рашовића за егал од 9:9.
Тотална конфузија је настала у наредним минутима, Србија је добро бранила, али је лоше нападала, чудне су биле и одлуке судија па се у последња два минута утакмице ушло са нерешеним резултатом.
Минут одмора селектора Стевановића је уродио плодом, сјајну акцију је извела Србија, Драшовић је асистирао Вицу за лаку реализацију на стотину секунди до краја дуела, али је уследила веома срећна околност за противника и лопта је испод руке Филиповића ушла у гол Србије за нови егал.
Деловало је да Србија има добар напад, лоше је лопта пролазила, ударац који је добио Јакшић није сакнционисан и противник је добио шансу, али је није искористио и победника су морали да одлуче петерци.
Као што је већ речено, сви стрелци су били прецизни, осим репрезентативца Србије Марка Радуловића који није ни шутнуо јер му је лопта испала из руке, што је значило и пораз српског тима, односно пролаз Мађара у полуфинале такмичења у Загребу.
16:06 12.01.2024
32’ – Крај! Петерци!
Брани Филиповић, али лопта за Мађаре и крај меча за петерце.
Резултат је 10:10!
16:03 12.01.2024
32’ – Штета...
Оклевање у шуту, ударац у лице Јакшића без казне и промашај...
16:02 12.01.2024
31’ – Штета...
Лопта испод руке Филиповића пет секунди пре краја напада за 10:10.
16:01 12.01.2024
31’ – Гол! Води Србија!
Фантастична акција, асистенција Драшовића и погодак Вица за вођство од 10:9!
15:58 12.01.2024
29’ – Чудно...
Бриљантна одбрана Мандића, али нема прекршаја над Радуловићем.
15:57 12.01.2024
28’ – Лоше...
Радуловић преко гола.
28’ – Срећа!
Пречка Мађара!
15:56 12.01.2024
28’ – Штета...
Поред стативе шут Драшовића...
15:55 12.01.2024
27’ – Штета...
Блок Николе Јакшића је зауставио ударац Мађара са играчем више, али Мандић шраубом погађа стативу.
15:54 12.01.2024
26’ – Брани Филиповић и гол за Србију!
Резервни голман дебитује одбраном, а Рашовић у контранападу погађа за 9:9!
15:53 12.01.2024
25’ – Први напад за Србију!
Али нема ни шута на гол...
15:49 12.01.2024
24’ – Србија губи!
Статива Мандића, искључење Рашовића и гол за Мађаре.
Србија губи 9:8 на крају треће деонице.
15:48 12.01.2024
24’ – Сјајна одбрана!
Промашај и искључење за Убовића, али Мандић сјајан у одбрани!
15:46 12.01.2024
23’ – Егал...
Два играча мање за Србију и гол Татраија за 8:8.
15:43 12.01.2024
22’ – И опет!
Две одбране Србије, један поклоњен напад, а затим Рашовић за 8:7!
15:41 12.01.2024
20’ – Браво!
Рашовић за 7:7!
15:38 12.01.2024
20’ – Конфузија...
Лопта пада у руке Мађарима.
Добили су петерац који реализује Вигвари.
Мађари воде 7:6.
15:35 12.01.2024
18’ – Браво!
Поново Никола Јакшић за 6:6.
15:34 12.01.2024
18’ – Ево гола за Мађаре...
Вигвари из контранапада за 6:5.