Богдан двоцифрен у катастрофи Атланте – Васа и Боби користе минуте

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 14.01.2024
Тројица српских кошаркаша Богдан Богдановић, Василије Мицић и Богдан Богдановић нашли су се на паркету у НБА лиги у ноћи између суботе и недеље. Богдан је био двоцифрен у убедљивом поразу Атланте од Вашингтона – 99:127, Василије Мицић постигао је седам поена у победи Оклахоме, док је Боби у поразу Хјустона успео да се упише у стрелце.
Капитен Орлова, који ове сезоне слови за најбољег шестог играча НБА лиге, јер улази с клупе и терорише противничке мрежице, овога пута је био изузетно ефикасан и инспирисан у другом полувремену, а укупно је за нешто мање од 24 минута проведених у игри забележио учинак од 14 поена уз три скока и две асистенције.
Најефикаснији појединац у редовима „јастребова“ био је Треј Јанг са дабл-дабл учинком. Имао је 21 поен, 10 асистенција и два скока.
То није било ни близу довољно да Атланта избегне још један пораз пред својим навијачима, овога пута од Вашингтон Визардса. Претходно је тежак пораз Атланти нанела Индијана (126:108), такође су Богдан и другови убедљиво надиграни пред својим навијачима.
Када је у питању Василије Мицић, некадашњи члан Ефеса и двоструки освајач МВП признања у Евролиги, учествовао је у четвртој узастопној победи Оклахоме са седам поена за 11 минута на паркету. Васа је шутирао 3/5 из игре и 1/2 за три поена. Пред Тандером је пао Орландо резултатом 112:110, а српског репрезентативца Алексеја Покушевског није било у редовима Оклахоме.
И трећи српски интернационалац који је заиграо у ноћи између суботе и недеље у НБА лиге је Бобан Марјановић. Горостасни Боби постигао је два поена уз три скока за шест минута проведених у игри, у поразу тешком поразу Хјустон Рокитса од Бостона – 145:113.