Звезда - Басконија - Sputnik Србија

Звезда поражена у Београду – Ивановић носи пун плен у Шпанију

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на свом терену у 22. колу Евролиге од шпанске Басконије коју тренира Душко Ивановић резултатом 91:90, иако су на полувремену имали значајну предност.
Звезда је одиграла сјајно прво полувреме, тројке су се низале као на траци, али су истом мером у трећој деоници узвратили гости, предвођени Маркусом Хауардом и Вањом Маринковићем.
Звезда је губила и са 11 поена разлике, али је успела да се врати на два минута до краја утакмице на свега поен.
Поновила је то Звезда, у последњем минуту је Бранко Лазић украо лопту, лако је погодио Јаго Матеус и смањио на минус један, доневши домаћима још једну шансу за преокрет, на петнаестак секунди до краја.
Ипак, гости су имали спретног Чиму Монекеа, смиреног Вању Маринковића и расположеног Хауарда који је постигао чак 32 поена и захваљујући њему су успели да остваре вредну победу, односно да нанесу Звезди 13. пораз у актуелној сезони Евролиге.
Остаје сумња у одлуку судија у последњем минуту, деловало је да је Седекерскис згазио линију моменат пре него што је био фаулиран, али судије нису желеле да погледају снимак, већ су остале при првобитној одлуци која је међу кључнима за цео меч.
Вреди напоменути, Звезда је била веома ослабљена, уз већ раније повређене Николу Топића и Немању Недовића, ван тима је био и Милош Теодосић, што је значајно утицало на партију црвено-белих.
У његовом одсуству истакао се Јаго са 26 поена и пет асистенција, Рокас Гедраитис је уписао 13, дебитант Џевонте Смарт је имао 11, двоцифрен учинак је имао Адам Ханга са десет, Џоел Боломбој и Дејан Давидовац су остали на девет, а Бранко Лазић и Лука Митровић на по шест поена.
На другој страни уз Хауарда (32 поена, седам тројки), истакао се Маринковић са 18 (пет тројки), а Монеке је имао 13 поена и 12 скокова.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
20:54 18.01.2024
40' – Тројка Јага за крај
Коначан резултат 91:90 за Басконију.
20:52 18.01.2024
40' – Маринковић ставља тачку
Са пенала за 91:87.
20:51 18.01.2024
40' – Штета...
Монеке хвата офанзивни скок после промашаја Милер-Мекинтајера...
40' – Сумњиво!
Фаулиран је Седекерскис, можда је и газио линију, али судије нису биле заинтересоване да то провере.
20:48 18.01.2024
40' – Браво!
Украдена лопта и поени Јага.
Звезда смањује на 88:87!
20:46 18.01.2024
40' – Јаго сигуран
Смањује на 88:85.
20:42 18.01.2024
40' – Хауард незаустављив
Погађа за 88:83.
20:41 18.01.2024
39' – Митровић не успева
Промашена два слободна бацања.
Звезда губи 86:83.
20:38 18.01.2024
38' – Гедраитис!
Тројка којом смањује на 84:83!
20:37 18.01.2024
38' – Штета...
Све је промашио Јаго...
20:36 18.01.2024
37' – Опет Митровић!
Звезда смањује на 84:80.
20:35 18.01.2024
36' – Митровић!
Погађа за умањење на 82:78.
20:32 18.01.2024
35' – Звезда хвата ритам
Гедраитис па Јаго смањују на 82:76.
20:31 18.01.2024
34' – Опет Маринковић
Звезда губи 80:70.
20:26 18.01.2024
32' – Тројка на тројку
Маринковић па Јаго.
Звезда губи 77:68.
20:23 18.01.2024
32' – Невероватни Хауард
Тројка, Басконија води 74:63.
20:16 18.01.2024
30' – Хауард па Маринковић
Тројке за 69:62 за Басконију на крају треће деонице.
20:15 18.01.2024