Црвена звезда - Партизан - Sputnik Србија

Грешке скупо коштале Партизан: Пораз црно-белих у Атини

Кошаркаши Партизана поражени су у 22. колу Евролиге од Панатинаикоса резултатом 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13) у Атини.
Кошаркаше Партизана на почекту меча пробудио је најпре Дозир који је везао две тројке, али убрзо је уследио одговор Панатинаикоса. Минимална предност смењивала се са једне на другу страну, а онда је грчки тим боље реаговао у завршници прве деонице.
Обе екипе много су грешиле, играла се чврста кошарка, али су како једни тако и други поклањали противничкој екипи поене после изгубљених лопти. За десет минута чак шест је направио Панатинаикос, а само једну мање имао је Партизан.
На почетку друге деонице Данило Анђушић погодио је под фаулом и деловало је да је то могао да буде тренутак који ће пробудити црно-беле, али поново су почели да срљају и за само 16 минута игре имали су девет изгубљених лопти.
У тим грешкама Партизана огледала се предност грчког тима који је кажњавао такву игру и стигао је до предности од девет поена, али онда су и они почели да греше. У самој завршници првог полувремена кошаркаши Партизана знали су да искористе пад концентрације противника и смањили су разлику на два поена.
Црно-бели добро су реаговали у трећој деоници и упркос резултаској клацкалици тај период завршио се нерешеним резултатом.
Све се променило у последњих десет минута у којима је Партизан низао грешке. Три пута је Бруно Кабокло изгубио лопту, три важне тројке нису убацили црно-бели, а Панатинаикос је упорно користио сваку ту грешку да дође до предности.
У завршници су вратили плсу девет, а онда у последњем минуту и повећали додатно предност.
Најефикаснији играч у Партизану био је Дозир са 16 поена, седам скокова и осам асистенција и који је све радио на терену. На другој страни најбољи је био Нан са 21 поеном, скоком и четири асистенције.
22:19 19.01.2024
40' – Пораз Партизана у Арени
Грент поентира уз фаул, Панатинаикос стиже до двоцифрене предности – 71:84.
22:15 19.01.2024
39' – Све мање шансе за црно-беле
Кабокло је фаулиран и оба пута је прецизан са линије пенала. Дозир је изборио лопту после упитне судијске одлуке, а онда два шута за три маше црно-бели, најпре Кабокло па Нанели. Митоглу враћа плус девет. Потом је Григонис фаулирао Нанелија који је половичан – 71:79.
22:06 19.01.2024
38' – Дозир пропустио велику шансу
Трећу лопту губи Кабокло, а онда Дозир краде лопту, али маши тројку – 68:77.
22:04 19.01.2024
37' – Девет поена предности
Губи лопту Слукас, Нанели поентира, али потом Митоглу погађа за три. Дозир поентира за два поена, а Лесор лако узвраћа – 68:77.
22:02 19.01.2024
36' – Кобне грешке Кабокла
Кабокло је изгубио лопту, а Нанели прави четврту личну грешку. Нову грешку прави Бруно Кабокло који после корака гази линију – 64:73.
21:59 19.01.2024
35' – Напето...
Одлично је реаговао Смаилагић и закуцао,а онда се Партизан одбранио, међутим потом и изгубио лопту – 64:71.
21:56 19.01.2024
34' – Тројка Слукаса
Слукас погађа тројку, црно-бели не користе напад – 62:69.
21:55 19.01.2024
33' – Смањује разлику Партизан
Чврсту одбрану игра грчки тим, Ледеј не успева на време да шутира, Нанели уписује лаке поене. Лесор узвраћа на другој страни. Нан је потом добио техничку, а кошаркаши Партизана са линије пенала смањују предност – 62:66.
21:50 19.01.2024
32' – Серија Панатинаикоса
Остао је Лесор сам и повећао предност Панатинаикоса и серију на 8:0 – 58:64.
21:48 19.01.2024
31' – Бољи почетак Панатинаикоса
Слукас доноси предност грчком тиму после успешних слободних бацања, а онда се Панатинаикос добро брани. Трећу личну грешку добио је Смаилагић, а овога пута на линији пенала прецизан је био Нан – 58:62.
21:43 19.01.2024
30' – Крај треће деонице
Нови зивер промашио је Понитка, а Нан је уписао пету изгубљену лопту. Смит два пута поентира са линије пенала, а онда игра и одличну одбрану. Међутим, закуцавањем трећу деоницу завршава Лесор – 58:58.
21:40 19.01.2024
29' – Црно-бели чувају предност
Панатинаикос губи лопту након што је Слукас нагазио линију, затим Нан прави фаул и шаље Анђушића на линију за слободна бацања, са које кошаркаш Партизана поентира – 56:54.
21:36 19.01.2024
28' – Партизан има предност
Лесор прави фаул у нападу односно трећу личну грешку, али не профитира Партизан од тога. Нан уписује нове поене. Дозир погађа нову тројку – 54:53.
21:33 19.01.2024
26' – Расте напетост
Нан је био сам, али промашио је тројку, међутим кошаркаши Панатинаикоса уписали су скок и поново дошли до лопте. Слукас је фаулиран, а онда половичан са линије пенала. Смаилагић уписује лаке поене – 51:51.
21:28 19.01.2024
25' – „Клацкалица“
Још једном је Копривица добро реаговао, али на другој страни исто чини Адетокумбо – 49:50.
21:26 19.01.2024
24' – Одличан Копривица
Панатинаикос враћа предност на своју страну после поена Нана, аонда узраћа закуцавањем Копривица – 47:46.
21:25 19.01.2024
23' – Непромењен резултат
Одбранио се Партизан одлично два пута – 45:44.
21:21 19.01.2024
22' – Води Партизан
Митоглу је имао много простора и постигао је лаке поене, Нанели погађа прву тројку за предност црно-белих – 45:44.
21:20 19.01.2024
21' – Изједначење!
Нема поена из првог напада Партизана у другом полувремену, али онда добра одбрана Дозира и следи Нанелијев кош за изједначење – 42:42.
21:03 19.01.2024
20' – Крај првог полувремена
Нанели упсиује лаке после после лоше одбране противничког тима. Смањили су црно-бели разлику са девет на само два поена – 40:42.