Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан „из минуса“ до победе над Жалгирисом!

Кошаркаши Партизана остварили су у 23. колу Евролиге 12 победу у сезони, савладавши Жалгирис на свом терену резултатом 81:72.
Партизан је до победе водио бриљантни Пери Дозир, чак 15 поена је убацио у првој деоници, а меч је завршио са 23 поена.
Вреди истаћи, играчи Партизана су се истакли добром одбраном у добром делу утакмице и то је кључна ставка у победи.
Уз Дозира одличан је био Зек Ледеј са 21 поеном, Френк Камински је убацио 12, док је Кевин Пантер имао осам поена, пет скокова и две асистенције.
Партизан је, као против Макабија, очајно почео утакмицу и губио је чак са 13:3 после три минута игре.
Захваљујући инспирисаном Дозиру Партизан се вратио у меч, после његове тројке за укупно 15. поен црно-бели су се вратили на четири поена заостатка, а Аврамовић и Ледеј су одржали ту разлику до краја деонице.
У наставку је Ледеј преузео контролу, прикључио му се и Нанели па је Партизан дошао до егала од 34:34 да би до финиша полувремена и преокренуо на 45:43.
Серијом од 10:2 у трећој деоници Партизан је подигао разлику, али је после три изгубљене лопте дозволио противнику да се врати у егал.
Ипак, појавио се Пантер са решењима у нападу па је пред последњу четвртину Партизан водио са 61:59.
Кроз игру Дозира, Каминског и Пантера Партизан је подигао предност, на половини деонице је она била и двоцифрена (71:61), расла је у неколико наврата за поен, гости су још једном запретили, али је сјајном закуцавањем Нанелија после додавања Дозира, на два минута до краја, утакмица практично решена и потом рутински приведена крају за коначних 81:72.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:35 26.01.2024
40' – Крај! Победа Партизана!
Коначних 81:72.
22:33 26.01.2024
40' – Сигуран Ледеј
Слободна бацања за 81:70.
22:30 26.01.2024
39' – Узбуђења без разлога
Челенџ и потом чудна судијска одлука, а затим и минут одмора за Жалгирис.
Партизан води 79:70.
22:26 26.01.2024
38' – Сјајно!
Дозир асистира Нанелију за закуцавање!
22:23 26.01.2024
38' – Дозир!
Бриљантан за свој 23. поен!
22:20 26.01.2024
37' – Дозир и Камински!
Опет одлична сарадња за 75:64.
22:19 26.01.2024
36' – Расте разлика
Партизан води 73:61.
22:13 26.01.2024
35' – Двоцифрена разлика!
Партизан води 71:61.
22:09 26.01.2024
34' – Дозир!
Кош уз фаул за 69:61!
22:04 26.01.2024
33' – Сјајно!
Дозир за Каминског, 67:61.
22:02 26.01.2024
33' – Пантер греши...
Губи још једну лопту, Еванс потом смањује на 65:61.
22:01 26.01.2024
32' – Одлична игра
Партизан води 65:59.
21:57 26.01.2024
30' – Партизан сачувао предност
Упркос налетима ривала, 61:59 пред последњу деоницу.
21:55 26.01.2024
30' – Пантер!
Екстремно тежак шут за 61:59.
29' – Ево егала
Гедраитис за три, 59:59.
21:54 26.01.2024
29' – Дозир сјајан!
На подбацивању је избацио Пантера у контранапад.
После фаула Партизан води 59:56.
21:52 26.01.2024
28' – И опет тројка
Еванс смањује на 57:56.
28' – Жалгирис се враћа
Три изгубљене лопте Партизана па тројка за умањење на 55:53.
21:47 26.01.2024
27' – Еванс прекида серију
Тројком смањује на 55:50.
21:46 26.01.2024