Партизан - Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда умало прокоцкала 21 поен против Партизана – Јаго донео победу црвено-белима у вечитом дербију

Кошаркаши Црвене звезде победили су Партизан у 18. колу АБА лиге пред својим навијачима резултатом 88:86 у утакмици коју су обележиле тензије, али и резултатска драма у финишу, иако су црвено-бели водили са више од 20 поена током утакмице.
Звезда је кључну разлику стекла у првом полувремену у ком је убацила чак 55 поена, а које је трајало невероватних 67 секунди због свега што се дешавало, бројних прекида, сукоба и судијских реакција.
Партизан је јурио заостатак и на стотинак секунди до краја се вратио на седам поена, у последњи минут је ушао са свега три поена заостатка и имао 20 секунди за напад, шансу да разлику спусти на један поен имао је Аврамовић, али је погодио само једно слободно бацање, а затим је Нанели реализовао три слободна бацања за егал од 86:86.
Драму је окончао Јаго, претрчао је цео терен и погодио за 88:86, чиме је Звезда остварила 16. победу у актуелној сезони АБА лиге, док је Партизан забележио пети пораз.
Најбољи у тиму Звезде био је Адам Ханга са 15 поена, Џоел Боломбој је имао 14 поена и 13 скокова, Јаго Матеус је додао 13, Немања Недовић 11, Рокас Гедраитис десет, а Милош Теодосић је уз седам поена имао и пет асистенција.
На другој страни бољи од осталих био је Џејмс Нанели са 19 поена, један мање је убацио Френк Камински, Кевин Пантер је имао 14, а Алекса Аврамовић и Зек Ледеј по 13.
Било је јасно како ће све изгледати од самог старта, са трибина су навијачи Звезде вређали свог играча Смарта, мислећи да се ради о капитену Партизана Пантеру, а и званична записничарка је била погођена кором од банане.
Када је утакмица коначно стартовала Звезда се боље снашла у атмосфери коју су креирали њени навијачи, брзо је повела са 9:0, у осмом минуту је имала и прву двоцифрену предност, а после прве деонице водила је са 28:15.
Чарке су обележиле и прву и другу деоницу, Звезда је наставила са добром игром, Партизан није имао ни одбрану ни напад па је на полувреме домаћи састав отишао са великом предношћу од 55:38.
Партизан је нешто ангажованије ушао у наставак, а у њему је виђено све и свашта – неспортски и досуђени и недосуђени прекршаји, пети фаул стартног плејмејкера Партизана Дозира, техничке грешке, поништене тројке и нови ватрени дуели Ледеја и Теодосића.
Црно-бели су се вратили у једном моменту на десет поена заостатка, али је Звезда поново имала права решења и брзо је разлику подигла на мирних 16 пред финални квартал, где се на низ промашених тројки Аврамовића у тиму Партизана додао Нанели са две погођене, а са друге стране су Боломбој и Јаго били бриљантни.
Драма је најављена за последња три минута после тројке коју је убацио Аврамовић, исто је урадио и Камински чиме је разлика смањена на седам поена, свега стотину секунди до краја у које је Партизан ушао без Ледеја који је добио искључујућу грешку после сукоба са Гедраитисом.
На 85 секунди до краја Пантер је реализовао три слободна бацања и разлику смањио на свега четири поена, после слободних бацања Гедраитиса тројку је убацио и Аврамовић, а потом је Партизан имао и 20 секунди за напад, при заостатку од три поена.
Фаулиран је био Аврамовић, погодио је само један пенал, реванширао се Недовић за наставак драме после чега је Нанели фаулиран при шуту за три поена, на 11 секунди до краја, што је значило и изједначење на 86:86.
Уследио је напад Звезде који је од коша до коша реализовао Јаго, а потом Аврамовић није успео у шуту за три поена, што је значило коначну победу за домаће резултатом 88:86.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
21:33 28.01.2024
40' – Крај! Победа Звезде!
Покушао је Аврамовић, али без успеха.
На крају 88:86 за Звезду.
21:29 28.01.2024
40' – Погађа Јаго
Кош за 88:86.
21:28 28.01.2024
40' – Фаул над Нанелијем за три бацања
Егал први пут од почетка, 86:86 на 11 секунди до краја.
21:26 28.01.2024
40' – Фаул над Недовићем
И он је погодио само једно.
Звезда води 86:83 на 16 секунди до краја.
21:24 28.01.2024
40' – Фаул над Аврамовићем
Партизан је тражио три слободна бацања.
Судија Пукл је показао два на 17 секунди до краја.
Погодио је једно.
21:20 28.01.2024
40' – Напад за Партизан
20 секунди до краја.
21:19 28.01.2024
40' – Тројка Аврамовића
Партизан смањује на 85:82.
21:18 28.01.2024
40' – Гедраитис одличан
Изнудио је фаул Нанелија.
Звезда води 85:79.
21:17 28.01.2024
40' – Скок Теодосића
После промашаја Гедраитиса и потом фаул Аврамовића.
21:16 28.01.2024
39' – Фаул над Пантером
Погодио је три слободна бацања.
Партизан је смањио на 83:79.
21:13 28.01.2024
39' – И опет судијски спектакл
После сукоба Ледеја и Гедраитиса додељене су техничке грешке.
За Ледеја је то и искључење.
21:09 28.01.2024
39' – Боломбој штити
Блокирао је Аврамовића на обручу.
38' – Тројка Каминског
Партизан смањује на 83:76.
21:06 28.01.2024
38' – Аврамовић греши, Недовић погађа
Звезда води 83:73.
21:05 28.01.2024
37' – Аврамовићева тројка
Партизан смањује на 81:73.
21:03 28.01.2024
36' – Пантерова тројка
Партизан смањује на 81:70.
36' – Јаго одличан
Погађа за 81:67.
21:02 28.01.2024
36' – Камински погађа
Партизан смањује на 79:67.
20:59 28.01.2024
35' – Нанели поново
Партизан смањује на 77:64.
20:57 28.01.2024
33' – Нанели узвраћа
Партизан смањује на 75:59.