Партизанов кошмар у Монаку – Обрадовић надмудрио Обрадовића

Кошаркаши Партизана поражени су у 24. колу Евролиге на гостовању Монаку резултатом 85:70.
Партизан је одиграо веома лошу утакмицу и практично је сам себе победио лошим идејама у нападу и још горим реакцијама у одбрани.
Треба рећи да су и домаћи имали много среће у појединим ситуацијама, умели су да погоде тројке са десет метара под фаулом што је додатно рушило самопоуздање црно-белима који су доживели 12. пораз у елитном такмичењу.
Монако је оствареном разликом анулирао пораз из првог дела сезоне, што посебно радује тренера те екипе Сашу Обрадовића, уз чињеницу да је успео да надмудри свог учитеља Жељка Обрадовића.
Чак 28 поена за Партизан уписао је капитен Кевин Пантер, Френк Камински је додао 17, а још само четворица играча црно-белих су се уписала у стрелце – нико није имао двоцифрени учинак.
На другој страни Мајк Џејмс је уписао 19 поена уз седам асистенција и пет скокова, Мем Жаите је имао 14, а Ели Окобо 13.
Партизан је поново лоше ушао у утакмицу, али је успео да се врати, преокрене и води на крају прве деонице са 16:14.
Серијом од 10:0 црно-бели су ухватили ритам, сасекла их је невероватна тројка Лојда са десет метара, ушло се у резултатску клацкалицу, али је на полувремену домаћи тим водио са 44:38.
Вратио се Партизан на два поена заостатка у трећој деоници, али је потом уследила катастрофална четврта где су домаћи искористили све грешке, а било их је много па су на крају заслужено остварили 14. победу у сезони Евролиге.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
21:03 31.01.2024
40' – Крај, пораз Партизана
Коначних 85:70 за Монако.
20:58 31.01.2024
38' – Пантер смањује
Чини се, прекасно.
Партизан губи 79:68.
20:56 31.01.2024
37' – Дозиру испада лопта у аут...
Ужас...
20:54 31.01.2024
37' – Ужасно...
Камински и Пантер нису знали ко кога чува, уследила је тројка, а потом и контранапад за великих 79:66.
20:53 31.01.2024
36' – Пантер смањује
Са линије слободних бацања, 74:66.
20:47 31.01.2024
35' – Камински!
Кош уз фаул.
Смањује на 74:64.
35' – Ево и Жаитеа
Партизан губи 74:61.
20:40 31.01.2024
34' – Све промашује Партизан
И губи 72:61 после тројке уз фаул Џејмса у последњој секунди напада.
20:38 31.01.2024
32' – Партизан да захвали Монаку
Два очајна покушаја Јарамаза и потом срећни промашаји ривала који води 69:61.
20:35 31.01.2024
32' – Невероватно...
Четири поена Монака за 20 секунди и потом фаул Кабокла.
Партизан губи 69:61.
20:32 31.01.2024
30' – Партизан и даље у заостатку
После три деонице 65:61 за Монако.
20:31 31.01.2024
30' – Невероватно...
Џејмс је узео фаул у последњој секунди...
И повисио на 65:61.
20:30 31.01.2024
30' – Пантер узео фаул
И смањио на 63:61.
20:28 31.01.2024
30' – Штета...
Упропастио је Пантер добру реакцију Трифуновића.
20:25 31.01.2024
29' – Ледеј добар
Смањује на 63:59.
20:23 31.01.2024
28' – Кабокло!
После четврте личне Каминског Кабокло је на терену и погодио је за умањење на 59:55.
20:22 31.01.2024
27' – Камински!
Тројка за 58:51.
20:16 31.01.2024
25' – Партизан и даље каска
Монако води 52:48.
20:08 31.01.2024
22' – Камински погађа, али...
Тројка, али превише погодака Монака који води 48:41.
Уследио је и фаул Нанелија у нападу.
19:49 31.01.2024
20' – Партизан губи на полувремену
Серије поена домаћих, чврста одбрана, нервоза и грешке црно-белих...
Партизан губи од Монака са 44:38.