Звездин меч на припремама прекинут због туче

© Sputnik / Скриншот, видеоВладан Милојевић
Владан Милојевић - Sputnik Србија, 1920, 01.02.2024
Утакмица између Црвене звезде и бугарског Ботева, која је требало да буде последња провера српског шампиона пред наставак сезоне, прекинута је у 66. минуту код вођства црвено-белих 2:1 због општег сукоба на терену између играча два тима.
Сукоб је покренуо оштрији старт Уроша Спајића над Диогом Барбосом на средини терена, кад се придигао Барбосаје насрнуо на штопера Звезде, па је дошло је до општег метежа, који је, на срећу брзо смирио.
Тренери обе екипе, Владан Милојевић и Христо Јанев, решили су да предупреде нове тензије и окончали су меч.
Претходно су играчи Звезде већ у 8. минуту дошли до предности, после велике грешке голмана Ботева Шерифу Ендијаеу није било тешко да са метар убаци лопту у мрежу. Поменути Барбоса је у 37. минуту са ивице казненог пласирао лопту у малу мрежу за изједначење.
Брзо је Звезда вратила предност, у 43. минуту дуга лопта Срђана Мијаиловића пронашла је у казненом простору Ендиајеа који је другим голом на мечу поставио, испоставиће се, коначан резултат.
На крају утакмица није завршена због неславног разлога, туче.