Кевин Пантер - Sputnik Србија

Партизанов болан пораз у Болоњи, Барселона надиграла Звезду у Београду

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Барселоне на свом паркету резултатом 76:85. Партизан је доживео болан ударац на гостовању Виртусу у Болоњи - 88:84. Обе утакмице могли сте да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Могао је Партизан и до победе после преокрета у финишу, али су онда уследиле грешке које је Виртус искористио.
На крају су грешке у завршници кумовале новом поразу Партизана који после дуела против Монака губи и од Виртуса. Партизан је на скору 12-13 после ове утакмице у којој је могао да слави, али је поново пропустио шансу у завршници.
Памтиће се изгубљена лопта у нападу у ком су црно-бели можда могли да погоде тројку за продужетак. Али, сада је то већ историја.
Занимљиво је да су прва, трећа и четврта деоница биле потпуно изједначене, а Виртус је добио само другу четвртину са четири разлике што је на крају била и коначна разлика.
Најефикаснији код Виртуса били су Марко Белинели и Ифе Лундберг са по 20 поена. Код Партизана Кевин Пантер убацио је 22, Џејмс Нанели 18, а Алекса Аврамовић 16 поена.
Партизан у наредном колу, 8. фебруара, дочекује Бајерн.
Са друге стране, Звезда је поражена на свом терену од Барселоне.
Црвена звезда је после овог пораза на скору 10-15 и има све мање шансе у борби барем за Топ 10.
Прва деоница је почела лоше кошгетерски за обе екипе, а окончана је вођством гостију 18:17. Барселона је до двоцифрене предности у другој деоници (30:19) стигла на крилима Дарија Бризуеле који је шутирао за три поена 4/4.
На полувремену је било 47:34 за Барселону која је почетком треће деонице водила и плус 17 (51:34).
У последњих 10 минута се ушло резултатом 64:51 за госте. Шест и по минута пре краја Звезда је дошла на минус 10 (60:70). Минут и 36 секунди пре краја било је 79:71 за госте и тада је било јасно да ће Барселона славити.
У Звезди је најефикаснији био Немања Недовић са 21 поеном, Јаго дос Сантос је дао 13, а Џоел Боломбој 12. Барселону је предводио Бризуела са 20 поена (6/7 тројке), Јан Весели је дао 16, а Николас Лапровитола 12.
У наредном колу Звезда ће угостити Жалгирис који је вечерас као домаћин савладао Панатинаикос резултатом 80:68 и сад има исти скор као црвено-бели.
Утакмице сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:23 02.02.2024
37', БОЛОЊА – 71:77
Дозир је погодио сјајну тројку и Партизан води
22:17 02.02.2024
36', БОЛОЊА – Нанели!
Погодио је Нанели прво тројку, потом и двојку и Партизан води са 75:70!
22:13 02.02.2024
35', БОЛОЊА – Аврамовић
Сјајан контранапад Аврамовића који погађа за предност црно-белих - 67:69
22:10 02.02.2024
33', БОЛОЊА – Каква рампа Копривице
Копривица је ударио рампу Данстону - 64:64. Потом тројка Нанелија - 64:67
22:06 02.02.2024
32', БОЛОЊА – Нерешено је!
Погађа Кевин Пантер, Партизан је успео да поравна и сада нас чека прави спектакл у завршници - 62:62
22:01 02.02.2024
30', БОЛОЊА – Крај треће четвртине
После 30 минута игре Виртус води 62:58, Партизан се вратио у игру
21:58 02.02.2024
29', БОЛОЊА – Виртус у предности
Води домаћа екипа, Лундберг је донео поене са пенала Виртусу - 62:52. Потом сјајна тројка Пантера уз фаул - 62:56
21:55 02.02.2024
БЕОГРАД - КРАЈ
Победа Барселоне од 85:76
21:51 02.02.2024
39', БЕОГРАД – Смарт!
Погађа Смарт двојку па тројку и Звезда добија прилику да покуша да преокрене - 71:79
21:47 02.02.2024
26', БОЛОЊА – 54:44
Белинели се не зауставља
21:44 02.02.2024
25', БОЛОЊА – 49:41
Белинели је стигао до 15. поена, Аврамовић има 12
21:42 02.02.2024
34', БЕОГРАД – Бризуела прави проблеме Звезди
Невероватно шутира Бризуела вечерас и носи Барсу на овом дуелу - 60:73
21:37 02.02.2024
21', БОЛОЊА – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице између Виртуса и Партизана - 35:31. Аврамовић је погодио нову тројку - 40:36
21:34 02.02.2024
31', БЕОГРАД – 51:66
Јокубаитис је погодио флоутер и Барселона се поново одлепила. Пре тога је Боломбој имао сјајно закуцавање
21:28 02.02.2024
30', БЕОГРАД – Крај треће четвртине
После 30 минута резултат је 51:64