Стартер Богдан осетио снагу Келта – Николин меч за заборав /видео/

© AP Photo / Steven SenneБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 08.02.2024
Кошаркаши Атланте поражени су од Бостона у чувеном ТД Гардену резултатом 125:117 у мечу у ком је капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић завредио улогу стартера. Најбољи шести играч НБА лиге сусрет је завршио са 12 поена, имао је шест скокова и три асистенције.
Келти господаре Источном конференцијом, убедљиво су први са учинком 39-12, и имају чак шест победа више од другопласираног Кливленда и трећепласираног Њујорка.
У снагу и моћ Келта уверио се и Богдан Богдановић ком је тренер за промену наменио улогу стартера, па се прекаљени бек овога пута нашао међу првих пет и на паркету је провео чак 35 минута.
Богдановић је шутирао 5/18 из игре, погодио је две тројке из десет покушаја, па је јасно да шут није служио фантастичног тројкаша.
Дупке пуна била је култна дворана ТД Гарден у коју се сјатило чак 20.000 душа како би пружили подршку Кристапсу Порзингису, Тејтуму, Вајту и осталима.
Најефикаснији актер сусрета био је управо поменути Летонац, који је постигао 31 поен, имао је три скока и једну асистенцију. Пратио га је Џејсон Тејтум са 20 поена уз девет ухваћених лопти и седам додавања.
С друге стране, у редовима Хокса бољи од осталих био је Садик Беј који је бројао до 25, имао је чак девет скокова. Треј Јанг, прва звезда Јастребова, меч је завршио са дабл-дабл учинком од 20 поена и 10 асистенција, те два скока.
Бостон и Атланта су изузетно расположени ушли у двобој, уводна деоница са чак 72 поена у којој је гост био за кош успешнији - 37:35.
Селтикси су до одласка на велики одмор успели да преокрену ситуацију у своју корист и да поведу резултатом 71:67.
Резултатски егал практично је био у трећој четвртини, коју је домаћин добио с пола коша разлике - 24:23, те је одлука пала у последњих 12 минута.
Ношени подршком чак 20.000 навијача, Келти су уз боље проценте шута и боља решења у нападу, као чвршћом одбраном, успели да лупе још једну рецку, укупно 39. ове сезоне, док су Богдан и другови празних шака напустили ТД Гарден.
Од српских репрезентативаца који наступају у НБА, у ноћи између среде и четвртка на паркету се нашао млади и талентовани Никола Јовић.
Мајами је на свом паркету савладао Сан Антонио Грега Поповича резултатом 116:104, али Србин није имао запажену улогу.
После неколико мечева које је преседео на клупи, овога пута му је тренер Ерикс Сполстра пружио шансу у виду два минута и 26 секунди.
За то време Јовић није попунио ниједну статистичку колону, имао је само једну изгубљену лопту, па је јасно да је иза њега меч за заборав.