Јаго Матеус дос Сантос - Sputnik Србија

Жалгирис носи цео плен кући – Звезда све даља од Топ 10

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Жалгирис у оквиру Евролиге, а у узбудљивој завршници славили су гости са 93:91. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Сама завршница била је јако хаотична, веома су биле важне Гилеспијеве грешке, као и неспортска Јага дос Сантоса, а у свему су се играчи Жалгириса боље снашли.
Црвена звезда је поражена без Милоша Теодосића на кога није могла да рачуна и сада је на скору 10-16, док је Жалгирис са 11-15. Са овим поразом Звезда се одаљила значајно од 10. позиције која води у плеј-ин.
Утакмица је имала хаотичну завршницу, судије су се мучиле, а причаће се и о томе како је најбољи играч утакмице Кинан Еванс, чини се, нагазио линију на центру терена у самој завршници.
Звезда је сада на 16. позицији Евролиге.
Црвена звезда после тронедељне паузе, у 27. колу Евролиге, гостује Бајерну, а Жалгирис ће дочекати Олимпијакос.
Најефикаснији у победи Жалгириса био је Кинан Еванс са 25 поена, док је Роландс Шмитс додао 13. Код црвено-белих Јаго Матеус је убацио 21 поен, Лука Митровић и Немања Недовић додали по 15.
Прво полувреме је протекло у уједначеној игри, ниједна екипа није успела да стекне значајнију предност, па се у други део меча ушло нерешеним резултатом 45:45. У последњих 10 минута ушло се вођством Жалгириса 68:65. На почетку последњег периода Звезда је направила серију 7:0 и преузела вођство, али је Жалгирис узвратио и у последњи минут ушао вођством 88:85.
После два везана промашена бацања Арнаса Букевичијуса Немања Недовић је 47 секунди пре краја смањио на 87:88.
Најефикаснији играч меча Кинан Еванс је 30 секунди пре краја повећао на 90:87. Џоел Боломбој је са бацања смањио на 89:90, а 20 секунди пре краја Јаго Дос Сантос је направио неспортски фаул, а Едгарас Улановас је дао само једно бацање.
Томас Димша је са два бацања повећао на 93:89. Јаго је смањио са бацања на 91:93 и испоставило се поставио коначан резултат.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20 секунди
Неспортски фаул Јага дос Сантоса - 89:90. Улановас је погодио један пенал - 89:91
Последњи минут
Гилеспи је повезао много лоших потеза, направио је још један фаул - 85:88. Потом погађа Недовић - 87:88
21:41 09.02.2024
35’ – Јагов сјајан потез
Погодио је Бразилац уз фаул, заиста одличан потез - 76:77. Потом и невероватна тројка Еванса - 76:80
21:33 09.02.2024
33’ – Нерешено је
Еванс је погодио са пенала, јако неизвестан дуел у Арени - 72:72. Еванс доводи Жалгирис у предност - 72:75. Гилеспи прави грешке у низу
21:26 09.02.2024
31’ – Узбудљиво у Арени
После украдене лопте Недовић је погодио за 69:68. Закуцавање Гилеспија - 71:68
21:22 09.02.2024
30’ – Крај треће деонице
После три одигране четвртине резултат је 65:68
21:14 09.02.2024
27’ – Гедраитис
Сјајна акција, Гедраитис је погодио из ћошка - 62:63. Потом и тројка Јага дос Сантоса - 65:63
21:09 09.02.2024
26’ – Звезда у заостатку
Еванс је погодио у контри, Звезда је у заостатку, Боломбој одржава прикључак - 59:61
21:05 09.02.2024
23’ – Митровић!
Наставља Митровић са сјајним играма, сада је закуцао - 53:54. Потом нови поени Шмитса и тројка Улановаса - 53:59
21:00 09.02.2024
21’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице између Црвене звезде и Жалгириса. Боломбој је погодио са пенала, а Гедраитис за Жалгирис убацио тројку - 47:48
20:45 09.02.2024
Полувреме
Јаго је погодио тројку за 45:43, али је онда Лазаревић направио фаул. На одмор се иде са резултатом 45:45. Јаго је дао 10 поена и већ уписао девет асистенција
20:42 09.02.2024