Ватерполо Србија - Sputnik Србија

Србија пропустила много шанси и поклонила Хрватима пласман у полуфинале Светског првенства

Ватерполо репрезентација Србије поражена је у четвртфиналу Светског првенства од Хрватске резултатом 15:13.
На резултат утакмице је пресудно утицао учинак српских ватерполиста у ситуацијама са играчем више, реализација је била далеко испод нивоа, промашена су и два петерца што је ривал искористио и забележио победу у регионалном дербију.
Вреди напоменути да је чувар мреже Хрватске Бијач имао своје вече, док је његов колега са српског гола Филиповић потпуно подбацио и уписао је само три одбране.
На утакмицу су утицале и судије, на 100 секунди до краја Мандићу је досуђен неспортски фаул, иако се на снимку ништа није видело.
Хрватима је додељен пенал, а српски тим је морао до краја да одигра са играчем мање, што је практично значило и крај свих нада Србије за преокрет и пласман у полуфинале.
Србија ће играти за пето место, али је најважнији успех са Светског првенства обезбеђивање пласмана на Олимпијске игре које су на програму ове године у Француској.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
18:19 13.02.2024
32' – Крај, пораз Србије
Хрватска иде у полуфинале резултатом 15:13.
18:17 13.02.2024
32' – Одбранила се Србија
Али, слаба утеха...
18:16 13.02.2024
31' – Лукић погађа
Два искључења за Хрвате и Србија смањује на 15:13.
31' – Почетак краја...
Хрвати воде 15:12.
18:14 13.02.2024
31' – Судије казниле Србију!
Додељен је бруталан фаул Мандића, дат пенал Хрватима, Србија до краја са играчем мање!
18:12 13.02.2024
31' – Последњи договор
Два гола предности за Хрвате, минут одмора за Србију.
18:11 13.02.2024
31' – Не тако...
Мандић из шраубе промашује, а потом добија искључење.
18:10 13.02.2024
31' – Опет гол...
Није се Србија одбранила, Бурић погађа за 14:12.
18:09 13.02.2024
30' – Искључење...
Мандић је искључен, а Туцак тражи минут одмора.
Хрватска води 13:12.
18:08 13.02.2024
30' – Брани Филиповић!
Коначно!
30' – Нема гола!
Рашовићу је лопта испала из руке...
18:07 13.02.2024
29' – Невероватно!
Жувела прави фаул за искључење, Лукић је сјајно пропливао и изнудио петерац.
Али, Бијач поново брани, овога пута шут Рашовића.
18:05 13.02.2024
29' – Опет играч више и опет гол за Хрвате
Крај и за Ранђеловића, три бека Србије су ван игре, а Хрвати то користе за 13:12.
18:04 13.02.2024
28' – Рашовић!
Вицо узима играча више, а у последњој секунди Рашовић погађа за 12:12!
18:03 13.02.2024
27' – Мандић спасава!
Браћа Рашовић су лоше комбиновала, Хрвати су добили два напада, а Драшовић је зарадио трећу личну.
Уследила је сјајна одбрана Мандића за блок!
18:01 13.02.2024
26' – Штета...
Жувела вара Филиповића који је уписао само две одбране од 14 шутева.
Хрватска води 12:11.
18:00 13.02.2024
25' – Рашовић!
Обострано искључење, потом још једно за Хрвате и коначно гол за Србију!
Рашовић за 11:11!
17:55 13.02.2024
24' – Србија губи
Пред последњу деоницу са 11:10.
24' – Опет брани голман Хрватске
Играч више за Србију, али опет брани Бијач.
17:54 13.02.2024