Делфини поразом завршили Светско првенство

© FOTO HINA/ DANIEL KASAPВатерполисти Србије
Ватерполисти Србије - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2024
Српски ватерполисти завршили су Светско првенство у Дохи као шести после пораза од Грчке резултатом 15:11.
Добро су стартовали Делфини, повели су голом Петра Јакшића, али одговор је убрзо стигао и већ после шест минута игре Грци су дошли до преокрета, односно два гола предности.
Српски ватерполисти нису имали одговор у одбрани, било је много пропуста, али није била добро ни у нападу где су се шансе редом пропуштале. Са три гола заостатка Србија је завршила прву деоницу.
Није добро почела ни друга, одмах су Грци постигли и шест гол на мечу, али на срећу Немања Убовић је брзо вратио разлику на три гола.
Тек пред крај друге деонице стао је шут Грцима, али разлика је остала иста јер Делфини поново нису користили прилику да казне грешке противника.
Искуство Душана Мандића сјајно се видело у завршници треће деонице односно у последњој секунди када је постигао гол и смањио разлику на само један гол.
Прошло је два и по минута без гола на обе стране, али поново Делфини нису искористили пад концентрације у грчком тиму који је брзо успео да дође поново до три гола предности.
На крају Србија се више није будила, а Грци су без проблема обезбедили пето место.
Најбољи стрелац меча био је Радомир Драшовић са три постигнута гола.