Србин одлично чувао Челси на ветрометини против шампиона Европе

© AP Photo / Kirsty WigglesworthЂорђе Петровић
Ђорђе Петровић - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2024
Српски голман Ђорђе Петровић одлично је чувао Челси на гостовању Манчестер Ситију. Шампион Европе је нападао, нашао се наш голман на ветрометини, на крају је ипак примио један гол, помало несрећно, па је меч завршен резултатом 1:1.
Да после ударца Родрија у 83. минуту лопта није закачила дефанзивца Челсија, можда је могао Петровић да сачува мрежу и задржи нулу на гостовању шампиону Европе.
Сити је имао посед лопте 70 одсто времена, шутирао је ка Петровићевом голу 32 пута, од тога је пет лопти ишло у оквир гола.
Сити је током већег дела утакмице низао шансе, тако да је и овај један примљен гол успех за Петровића. Могли су Плавци да приме много више.
Челси је први стигао до гола када је Рахим Стерлинг погодио у 42. минуту, али је Сити после стихијских напада и бројних покушаја на крају ипак успео до бода.
Како се утакмица развијала, Плавци могу да буду презадовољни исходом.