Фудбалска лопта - Sputnik Србија

Јовановић „свирао“ пенал у Холандији – Арнаутовић је Интеров херој

У утакмицама Лиге шампиона фудбалери Борусије Дортмунд играли су 1:1 (0:1) против ПСВ-а у гостима, док је Интер надиграо Атлетико са 1:0 (0:0) после гола Марка Арнаутовића. Мечеве сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Интер је био конкретнији у првом полувремену, а Лаутаро Мартинес је промашио две шансе. Једном је шутирао главом, једном је пробао ударац ногом, али није био фокусиран. Чак је и Тирам могао да запретио, док је раније Молина играо руком, али судија није показао на белу тачку па се на полувреме отишло резултатом 0:0.
Стартом другог полувремена у игру је ушао Марко Арнаутовић, одмах се нашао у две добре прилике, али није био прецизан што је разочарало Инзагија.
Ипак, у 79. минуту, Арнаутовић се исплатио Инзагију када је голом исправио промашај Лаутара. Заслужио је тај погодак јер је од уласка у игру био константна претња по гол противника.
На крају се испоставило да је Интер славио управо тим голом.
Са друге стране, на утакмици између ПСВ-а и Дортмунда (1:1) правду је делио српски судија Срђан Јовановић, а гости су стигли у предност у 24. минуту.
Стрелац је био Мален. После изгубљене лопте ПСВ-а, Маленје ушао у шансу и шутирао је снажно искоса са десне стране. Сјајан ударац за предност гостију.
Домаћи тим стигао је до изједначења у 54. минуту са беле тачке, стрелац је био Лук де Јонг, а пре тога је Јовановић показао на пенал после старта Хумелса.
До краја утакмице није било промене резултата.
Утакмице сте могли да пратите у текстуалном преносу уз Спутњик.
22:39 20.02.2024
79' – МИЛАНО - Арнаутовић за 1:0!
Коначно је Арнаутовић искористио шансу и довео Интер у предност од 1:0. Одличан је био од уласка у игру и заслужио је гол.
22:37 20.02.2024
78' – МИЛАНО - Лаутаро
Шутирао је Аргентинац, али је Облак одлично одбранио, остаје 0:0
22:23 20.02.2024
64' – МИЛАНО - Арнаутовић!
Још једна колосална прилика, нашао се Арнаутовић сам испред гола, али је лоше шутирао - 0:0
22:15 20.02.2024
54' – АЈНДХОВЕН - Јовановић показао на белу тачку
Српски судија свирао је пенал за ПСВ. Де Јонг је шутирао и погодио за 1:1 против Дортмунда.
22:08 20.02.2024
47' – МИЛАНО - Арнаутовић!
Нашао се у великој шанси Арнаутовић, само што је ушао у игру, али је лоше шутирао са десне стране, остаје Интер - Атлетико Мадрид 0:0
21:49 20.02.2024
ПОЛУВРЕМЕ
Дортмунд води 1:0 на гостовању ПСВ-у, док је у Милану 0:0 на дуелу Интера и Атлетика.
21:39 20.02.2024
37' – МИЛАНО - Пробао је Лаутаро
Лаутаро Мартинес покушао је ударцем главом, али директно у голмана Облака. Потом се нашао у још једној шанси, али је траљаво шутирао - 0:0
21:30 20.02.2024
24' – АЈНДХОВЕН - Води Дортмунд!
Води Дортмунд у Ајндховену, Мален је стрелац - 0:1. После изгубљене лопте ПСВ-а, Мален је ушао у шансу и шутирао је снажно искоса са десне стране. Сјајан ударац.
21:17 20.02.2024
13' – МИЛАНО - Молина је играо руком
Ударила је лопта у руку фудбалера Атлетика Молину, али ништа од пенала - 0:0
21:14 20.02.2024
12' – МИЛАНО - Прети Атлетико
Лино је покушао са ударцем са леве стране, лопта је прошла тик поред гола Интера - 0:0
21:12 20.02.2024
6' – АЈНДХОВЕН - Пробао је ПСВ
ПСВ је имао солидан напад, али Лозанов центаршут није прошао - 0:0
21:06 20.02.2024
5' – МИЛАНО - Добар напад Интера
Добио је Тиран лопту, али није био добар пријем. Да јесте, Атлетико би био у проблему, остаје 0:0
21:03 20.02.2024
1' – АЈНДХОВЕН - Срђан Јовановић на центру
Српски судија водиће дуел ПСВ-а и Дортмунда - 0:0
21:02 20.02.2024
1' – МИЛАНО - Почео је дуел
Стартовао је дуел у Милану, очекује се добра утакмица између Интера и Атлетика
20:41 20.02.2024
Српска тројка у Ајндховену
Правду у Ајндховену делиће српски трио. Срђан Јовановић биће у главној улози, док ће му помоћници бити Урош Стојковић и Милан Михајловић.
20:40 20.02.2024
САСТАВИ
ИНТЕР (3-5-2): Зомер - Павар, Де Фрај, Бастони - Дармјан, Барела, Чалханоглу, Мкитарјан, Димарко - Тирам, Мартинес
АТЛ. МАДРИД (5-3-2): Облак - Молина, Витсел, Хименес, Ермосо, Лино - Де Паул, Коке, Саул - Гризман, Љоренте
ПСВ (4-3-3): Бенитес - Тезе, Схаутен, Боскаљи, Дест - Тилман, Верман, Саибари - Бакајоко, Де Јонг, Лозано
ДОРТМУНД (4-2-3-1): Мејер - Рјерсон, Хумелс, Шлотербек, Матсен - Забицер, Џан - Мален, Ројс, Санчо - Филкруг
17:20 20.02.2024
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добро вече и добро дошли на текстуални пренос утакмица Лиге шампиона