Барселона Наполи - Sputnik Србија

Осимен „поништио“ Левандовског – Галено од трагичара до хероја Порта

Наполи и Барселона ремизирали су 1:1 (0:0) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона одиграном на стадиону „Дијего Марадона“. Гости су повели голом Роберта Левандовског у 60. минуту, док је италијански тим стигао до изједначења преко Виктора Осимена у 75. минуту. Порто је у 94. минуту шокирао фаворизовани Арсенал голом Галена. Реванши су 12. марта.
Поприлично досадно прво полувреме у режији Наполија и Барселоне, где се очекивало да све пршти од лепих потеза и голова.
Каталонци су били конкретнији и имали су већ до 35. минута чак шест покушаја га голу расположеног Алекса Мерета, од чега су три лопте ишле у оквир, док Наполи није упутио нити један шут ка голу Тер Штегена.
Претили су Ламин Јамал, Илкај Гундоган, Кансело и Левандовски, али је Мерет, бивши голман Удинезеа излазио као победник из тих дуела.
Мреже су мировале до одласка на велики одмор. У наставку сусрета два бивша клуба великог и непоновљивог Дијега Арманда Марадоне, Наполи је кренуо офанзивно, али су штопери Барсе Араухо и Мартинез лако излазили на крај са Осименом и индиспонираним Хвичом Кварацхелијом.
Досаду и мртвило „разбио“ је Роберт Левандовски тек другим голом у Лиги шампиона ове сезоне, а првим још од септембра месеца!?
Играо се 60. минут када је Пољак успео лукавим ударцем да протури лопту директном чувару кроз ноге и пошаље је у ближи угао Меретовог гола за велико славље бордо-плавих.
Ускоро је нови тренер Наполија Франческо Калцона, иначе селектор Словачке, који је стигао пре само два дана, наследивши Валтера Мацарија, направио двоструку измену. Извео је неприметног Кварацхелију и Кајустеа, пруживши шансу Линдстрому и Траореу.
Офанзивна игра уродила је плодом, јер је „краљ петерца“ и повратник с Афричког купа нација Виктор Осимен успео са десетак метара да матира Тер Штегена, на асистенцију Ангизе.
Када је у питању дуел Порта и Арсенала, тај сусрет окончан је без погодака и просто је невероватно како „змајеви“ са „Драгаа“ нису повели у 22. минуту када је Галено промашио непромашиво. Прво је лопту послао у стативу, а затим одбитка није „поспремио“ у небрањену мрежу.
Није до полувремена било озбиљних прилика на обе стране, чинило се да ће меч у Португалији бити завршен без голова, а онда је у 94. минуту на сцену ступио трагичар из првог полувремена Галено. Искупио се за промашај и шокирао Арсенал, за ерупцију одушевљења на стадиону "Драгао".
Порто ће 12. марта у реваншу осмине финала бранити гол предности.
Токове сусрета могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
22:54 21.02.2024
90+4' - ГОООЛ за крај! Порто шокирао Арсенал
У дубокој судијској надокнади, трагичар Галено израстао је у апсолутног хероја. Матирао је Арсенал у 94. минуту. Судија је убрзо после тога одсвирао крај.
22:53 21.02.2024
Крај меч у Напуљу!
Наполи - Барселона 1:1.
22:48 21.02.2024
90' - Још четири минута
Толико је продужен регуларни део сусрета меча у Напуљу, где је и даље резултат 1:1. У Порту и даље без голова.
22:46 21.02.2024
89' - Симеоне запретио
Тотални хаос влада у редовима Барселоне и мало је недостајало да то казни Ђовани Симеоне. Шутирао је са 18 метара из прве, мало изнад гола Тер Штегена.
22:42 21.02.2024
85' - Тотална офанзива Наполитанаца
Прети домаћин из корнера преко Распадорија и Ангисе, гол Барселоне "виси" у ваздуху. На помолу је, чини се, тотални преокрет.
22:33 21.02.2024
76' - ГОООЛ! Осимен погађа!
Изједначио је Наполи преко свог најбољег фудбалера - 1:1. Вратио се Нигеријац са Афричког купа Нација и донео велику радост свом тиму. Дао је гол и изашао из игре, уместо њега на терену је Ђовани Симеоне.
22:18 21.02.2024
60' - ГОООЛ! Води Барселона
Стрелац је Роберт Левандовски. Први пут од септембра месеца Пољак је погодио у Лиги шампина на додавање Педрија, сместио је лопту кроз ноге Рахманија у ближи угао Меретовог гола.
22:16 21.02.2024
59' - Нула и даље на снази!
На оба меча осмине финала Лиге шампиона ове среде и даље нема гола. Барселона и Наполи се спорадично смењују у нападима, али ништа се конкретно не дешава.
22:06 21.02.2024
49' - Мерет брани!
Чува Алекс Мерет Наполи. Овога пута запретио је Илкај Гундоган.
22:03 21.02.2024
46' - Настављени су мечеви
Наполи је кренуо офанзивно на старту другог полувремена против Барселоне.
21:47 21.02.2024
45' - Полувреме у Напуљу и у Порту
Без голова.
21:44 21.02.2024
43' - Покушај Кансела
Португалац из редова Барселоне упутио је с леве стране десном спољном ногом нешто између шута и центаршута, а лопта је прошла тик поред гола Мерета.
21:40 21.02.2024
39' - Ближимо се одласку на полувреме
И даље нема гола ни на једном од два вечерашња меча. Наполи се ослободио притиска Барселоне.
21:32 21.02.2024
31' - Распламсала се игра у Напуљу
Прекршаји на обе стране на средини терена. Прво је фаулиран Виктор Осимен, а затим и Илкај Гундоган.
21:29 21.02.2024
28' - Нуле Наполија на свим пољима
Нула шутева ка голу ривала имају Наполитанци, док је Барселона од шест покушаја, три упутила ка голу Мерета. Ипак, мреже и даље мирују.
21:28 21.02.2024
26' - Офсајд Осимена
Чинило се да је Наполи коначно стигао да упути први ударац ка голу Барселоне, али се огласио линијски судија после ударца главом Виктора Осимена.
21:25 21.02.2024
22' - Нестваран промашај Галена
Вероватно промашај каријере. Прво је погодио стативу из непосредне близине, а онда одбијену лопту није успео да смести у мрежу. Порто је морао до вођства против Арсенала.
21:24 21.02.2024
21' - Мерет на "ветрометини"
Две врхунске одбране Алекса Мерета у мање од два минута размака. Скинуо је сада покушај Илкаја Гундогана. Заиста врхунски рефлекси голмана који је у Напуљ стигао из Удинезеа.
21:23 21.02.2024
20' - Наполи без шута ка голу, Барселона пропустила најбољу прилику
Левандовски је могао да промени резултат, али је Мерет одбранио његов покушај.
21:17 21.02.2024
16' - Де Јонг "пожутео"
Везиста Барселоне Френки де Јонг добио је жути картон због неопрезног старта с леђа на средини терена.