Милица Гардашевић исписала историју и освојила „Златну лигу“

© AP Photo / David J. PhillipМилица Гардашевић
Милица Гардашевић - Sputnik Србија, 1920, 24.02.2024
Милица Гардашевић, српска атлетичарка, освојила је „Златну лигу“ 2024. године, у скоку удаљ, пошто је на финалном митингу такмичења у Мадриду освојила друго место, што је било довољно за тријумф у укупном пласману.
Србија је тако први пут у историји добила победника на овом престижном серијалу такмичења Светске атлетике.
Иако је водила у другој и трећој серији захваљујући скоку од 6,64 метра из друге серије, Румунка Флорентина Костина Иско забележила је скок за један центиметар бољи од Миличиног у четвртој серији - 6,65 метара.
Милица је имала још два исправна скока на 6,60 и 6,59 метара. Дијамантска лига је најпрестижније летње такмичење, приватног карактера, док је Златна лига серијал такмичења под покровитељством Светске атлетске федерације које се организује и зими и лети.
Никада, све до сда, није се догодило да неки српски атлетичар освоји ово такмичење.
Победом у Астани Милица Гардашевић освојила је 10 бодова, другим местом у Мадриду још седам и са укупно 17 бодова убедљиво освојила прво место, док је друго место заузела поменута Румунка Флорентина Иско са 10.