Како је Немања пробудио чопор „успаваних лавова“

© Sputnik / Елена РускоНемања Матић
Немања Матић - Sputnik Србија, 1920, 24.02.2024
Пет од пет у свим такмичењима има Лион откако је у своје редове довео бившег српског репрезентативца Немању Матића. Последњу рецку у низу успавани „лавови“ са Жерлана, које је пробудио искусни Србин, уписали су у оквиру Лиге 1 на гостовању Мецу, где су славили резултатом 2:1 и то после преокрета.
Четири тријумфа нанизали су у домаћем првенству фудбалери Лиона са Немањом Матићем на терену, док су усшешни били и у Купу Француске у двобоју са Лилом (2:1).
Немања Матић има 35 година али и даље има фудбал у малом прсту и и те како својим искуством на терену може да допринесе. Знали су то врло добро у Лиону, када су га пре месец дана довели из Рена, где је био незадовољан.
Лион је кубурио у доњем дому на табели Лиге 1, да би ефекат довођења Немање Матића експресно резултирао 10. позицијом.
Лион је ове сезоне уписао само осам победа у 23 одиграна кола, од чега су последње четири у исто толико одиграних мечева, а Матић је сваки пут био на терену.
Мец је повео већ у 13. минуту сусрета преко Микаутадзеа, да би Александре Лаказет голом у првом минуту судијске надокнаде првог полувремена изједначио. Тотални преокрет потписао је Бенрама голом у 60. минуту. Немања Матић на терену је провео свих 90 минута.
Пре меца у Лиги 1 су пред „лавовима“ пали још Ница (1:0), Монпеље (2:1) и Марсеј (1:0), а у Купу Лил.