Српски голман правио бравуре против Клоповог Ливерпула

© AP Photo / Kirsty WigglesworthЂорђе Петровић
Ђорђе Петровић - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2024
Српски голман Ђорђе Петровић одиграо је одличан меч у дресу Челија против Ливерпула у финалу Лига Купа, али ни његове бравуре и сјајне одбране нису донеле Плавцима трофеј. Редси су славили голом у продужецима - 1:0. После 90 минута било је 0:0.
Једини погодак на утакмици постигао је Вирџил ван Дајк у 118. минуту меча.
Петровић је имао неке сјајне одбране, као што је у 115. минуту зауставио два покушаја Ливерпула у једном нападу. Држао је свој тим на нула примљених голова, али је поклекао као и Челси у самом финишу.
Високи Ван Дајк трзнуо је главом после корнера и савладао српског чувара мреже.
Тако је клуб са Енфилда освојио први трофеј ове сезоне и јубиларни десети Лига куп у историји.
Српски голман имао је добре одбране и у првом полувремену као када је у 14. минуту добро одреаговао у два наврата, а показао се одлично и на старту првог продужетка.
Ипак, решења за ударац Ван Дајка на крају није било.
Ван Дајку је у 60. минуту ВАР поништио скоро идентичан гол главом због офсајда Јапанца Ватару Енда.
Ливерпул је играо десеткован (без Салаха, Собослаја, Алисона, Њуњеса, Жоте, Александра-Арнолда...), а јунак, уз Ван Дајка, био је сјајни голман Каомин Келехер, који је имао неколико фантастичних интервенција.