Кошаркаши Србије - Sputnik Србија

Србија без грешке – победа и над Џикићевом Грузијом

Кошаркашка репрезентација Србије остварила је и другу победу у квалификацијама за Европско првенство пошто је савладала Грузију у гостима резултатом 76:63.
Српски тим је практично једном ногом на Европском првенству, преостаје му да оствари макар једну победу у наредном квалификационом прозору.
Србија је играла променљиво, али је готово све време имала вођство и упркос малим падовима у игри није дозволила противнику да стигне ни до егала.
Грузија, коју са клупе води српски тренер Александар Џикић, имала је своје шансе, умела је у неколико наврата да се приближи на четири поена заостатка, али је екипа селектора Светислава Пешића сачувала концентрацију и коначно преломила утакмицу на половини четврте деонице, стигавши до 15 поена предности.
Најефикаснији у тиму Србије био је Марко Гудурић са 16 поена, Вања Маринковић је уписао један мање, Алекса Аврамовић је уз 12 поена имао и седам асистенција, док је Филип Петрушев имао 11 поена и осам ухваћених лопти.
Фину ролу је забележио капитен Лука Митровић са осам поена и три асистенције, Огњен Добрић је постигао пет, а потом по један мање један од другога - Душан Ристић, Огњен Јарамаз и Дејан Давидовац.
У стрелце се није уписао Душан Беслаћ, али је имао велику улогу у одбрани најбољег играча Грузије Торникеа Шенгелије који је остао на 19 поена, седам скокова и једном асистенцијом.
Селектор Пешић је пружио шансу и Николи Ђуришићу и Балши Копривици, али они нису забележили поентерски учинак.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
19:45 26.02.2024
40' - Крај! Победа Србије!
Србија побеђује са 76:63.
19:40 26.02.2024
39' - Капитенска тачка
Митровић погађа уз фаул.
Србија води 76:60.
19:39 26.02.2024
38' - Србија не да кош
Одлична одбрана и вођство од 74:58.
19:36 26.02.2024
36' - Алекса поново
Изнудио је фаул и прилику да шутира слободна бацања.
Србија води 73:58.
19:32 26.02.2024
34' - Алекса спасава ситуацију
Пропуштен напад Србије је отворио контру ривала, али је Аврамовић украо лопту и изнудио неспортски фаул.
Србија води 71:56 после тројке Маринковића.
19:28 26.02.2024
33' - Алекса!
Тројка за 67:56.
19:26 26.02.2024
32' - Сјајно!
Четири поена Србије за десет секунди.
Србија води 64:56.
19:23 26.02.2024
31' - Грузија прети
Смањена је разлика на четири поена, 60:56.
19:20 26.02.2024
Србија води, али се Грузија не предаје
60:52 за српски тим после три четвртине.
19:17 26.02.2024
29' - Петрушев одличан
Погодио је за 58:50.
19:15 26.02.2024
28' - И опет нема фаула
Томасон је ударио Гудурића по руци и натерао га на грешку.
19:13 26.02.2024
27' - Алекса!
Тројка за 56:45.
19:12 26.02.2024
27' - Прелепо!
Митровић асистира Гудурићу за 53:43.
19:10 26.02.2024
26' - Гудурић!
Тројка за 51:41.
19:08 26.02.2024
25' - Добрић одговара
Тројка за 48:41.
19:07 26.02.2024
25' - Пешић је љут
Тражи минут одмора јер Грузија смањује на 45:41.
19:04 26.02.2024
23' - Одговор Грузије
Две тројке за умањење на 43:39.
19:02 26.02.2024