Богдан блистао и ушао у одабрано друштво – Србин међу најбољима у НБА

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 28.02.2024
Богдан Богдановић, српски кошаркаш, допринео је победи Атланте над Јутом резултатом 124:97, док Василије Мицић није успео да помогне Шарлоту против Милвокија који је поново савладао Хорнетсе, овога пута резултатом 123:85. После суспензије на терен се вратио и Никола Јовић.
За 33 минута колико је провео на паркету Богдан Богдановић уписао је 19 поена, три скока и три асистенције. Могао је учинак српског мајстора да буде још бољи, али шут га није слушао као што уме.
Богданвић је шутирао 3/8 за три поена, односно 4/7 за два и укупно је његов проценат шута био на 47 одсто.
Осим тога Богдан је имао и две украдене лопте, па се тако истакао као један од најбољих појединаца у свом тиму, а то је заправо током целе сезоне. Српски кошаркаш уписао је 67. узастопну утакмицу на којој је погодио најмање једну тројку. Укупно је убацио 174 тројке, а испред њега су само Клеј Томпсон, Стеф Кари, Лука Дончић и Донте ди Винћенцо.
Атланта је и више него убедљиво савлада Јуту, а пресудан је био континуитет јер су Хокси били бољи у свакој деоници. Бољу дефанзивну игру показали су нарочито у првој деоници када су противнички екипу свели на 18 поена,али у читавом другом полувремену.
Јута је недавно прекинула низ од пет пораза, али после једне победе поново се вратила на старо, док је Атланти ово друга узастопна победа.
Најбољи на паркету био је Џејлен Џонсон који је постигао 22 поена, 13 скокова и шест асистенција, док је у победничком тиму најефикаснији био Колин Секстон са 22 поена, једним скоком и три асистенције.
После суспензије на терену је поново био и млади Никола Јовић. Победи Мајамија над Портландом, млади српски кошаркаш допринео је са осам поена и два скока за 15 минута проведених на терену.
Када је реч о Василију Мицићу који од свог доласка у Шарлот као да је постао талија твог тима, овога пута протим Милвокија није успео да буде таличан. Српски кошаркаш постигао је два поена и уписао три асистенције за 17 минута колико је провео на паркету.
Највеће проблеме Шарлоту задавао је Јанис Адетокумбо који је уписао 24 поена, осам скокова и асистенцију, док се у тиму Хорнетса истакао Мајлс Бриџс са 17 поена и три скока.