Кецмановић ухватио залет у Акапулку – крај за Лајовића

© AP Photo / Asanka Brendon RatnayakeМиомир Кецмановић
Миомир Кецмановић - Sputnik Србија, 1920, 29.02.2024
Српски тенисер Миомир Кецмановић наставља са фантастичним партијама у Акапулку, где је после рушења Дијега Шварцмана, савладао и Немца Данијела Алтмајера резултатом 6:4, 6:4.
Радује Мишин повратак на победнички колосек после кризе слабих резултата у коју је запао после елиминације у осмини финала Аустралијан опена од Карлоса Алкараса.
Уследили су после тога слаби резултати српског тенисера, који се у Акапулку коначно опоравио и везао две победе.
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 29.02.2024
Незаустављиви Лука за рођендан частио себе победом против Дарка /видео/
Рани брејк Кецмановића, већ у трећем гему уводног сета трасирао му је пут ка освајању уводног сета резултатом 6:4, после 44 минута борбе.
У наставку сусрета виђена је велика и изједначена борба, а поново је српски тенисер био тај који је „украо сервис“ Немцу, иначе 57. на АТП ранг-листи, док је Кецмановић четири позиције боље рангиран.
Кључни је био тај девети гем у ком је Србин брејкнуо Немца да би уследила потврда брејка, уједно и тријумф идентичним резултатом као и у првом сету – 6:4.
Кецмановић је искористио другу меч лопту, а успео је да одбрани брејк лопту за коју се изборио Данијел Алтмајер.
Наредни ривал Миомиру Кецмановићу у Акапулку биће Британац Џек Дрејпер.
Други српски тенисер у Акапулку Душан Лајовић није успео да „преживи“ Норвежанина Каспера Руда, који је славио у другом колу после два одиграна сета резултатом 6:4, 7.5.
Руд ће у четвртфиналу играти против Американца Бена Шелтона.