Алекса Аврамовић - Sputnik Србија

Аврамовићевих 30 поена за „стотку“ Партизана и победу над Ефесом!

Кошаркаши Партизана савладали су Ефес у 27. колу Евролиге резултатом 100:90, ношени спектакуларним Алексом Аврамовићем, а велику улогу одиграо је Данило Анђушић.
Репрезентативац Србије је после одиграна два меча у националном тиму добио нову енергију, сличну оној коју је показивао после Светског првенства у Манили и са 30 поена био је најбољи играч на терену.
Партизан је остварио 13. победу у сезони Евролиге, прву после три узастопна пораза.
Препуна београдска Арена имала је прилику да види сјајну утакмицу, пуцале су тројке на обе стране од старта, виђена су и спектакуларна закуцавања, али је све у сенку бацио бриљантни Аврамовић.
Он је утакмицу почео са клупе, ушао је у игру на свој начин, украденом лоптом и поенима у контранападу, а потом је кренуо да погађа из свих позиција.
У одсуству Џејмса Нанелија већу шансу је добио Данило Анђушић и апсолутно је искористио са 15 поена за мање од 21 минута на терену, бриљантан је после репрезентативне акције у дресу Азербејџана био Зек Ледеј са 21 поеном и осам скокова, док је Кевин Пантер имао 16 поена.
Ток утакмице сте могли да пратите уз Спутњик:
22:21 29.02.2024
40' - Анђушићева тачка!
Поени са слободних бацања за коначних 100:90!
22:17 29.02.2024
40' - Алексааа!
Опет сигуран са пенала.
Партизан води 98:88.
22:14 29.02.2024
39' - Алексааа!
Кош па украдена лопта, кош и фаул за Ледеја!
Партизан води 96:85.
22:13 29.02.2024
39' - Одговор...
Брајант смањује на 92:85.
22:12 29.02.2024
39' - Алексаааа!
Тројка за 92:82!
38' - Анђушић сигуран
Партизан води 89:80.
22:08 29.02.2024
37' - Алекса!
Партизан води 87:80!
22:06 29.02.2024
36' - Алекса!
Тројка за 83:76!
36' - Пантер!
Партизан води 80:76.
22:04 29.02.2024
35' - Спектакл!
Алекса па Клајбурн.
Партизан води 77:76.
22:03 29.02.2024
34' - Ледеј!
Погодак уз фаул, Партизан поново води 75:73.
22:00 29.02.2024
34' - Преокрет
Партизан је испустио вођство, 73:72 за Ефес.
21:59 29.02.2024
34' - Ефес се ближи
Само поен предности за Партизан, 72:71.
21:58 29.02.2024
32' - Спектакл!
Поени у низу за Ефес, закуцавања на обе стране и тројка Анђушића!
Партизан води 72:67.
21:53 29.02.2024
31' - Анђушић!
Тројка за 67:61.
21:50 29.02.2024
30' - Партизан има лепу предност
64:59 после три деонице.
21:48 29.02.2024